На першій сторінці трудової книжки немає печатки: що робити

Відсутність печатки на титульній сторінці трудової книжки не є недоліком, за якого трудовий стаж вважатимуть таким, що не підтверджений

Trudova_knyzhna.jpg

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей.

Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок. Після цього ставлять печатку підприємства (або печатку відділу кадрів), на якому вперше заповнювали трудову книжку (п. 2.12 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту населення України від 29.07.93 р. № 58; далі — Інструкція).

Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить правонаступник і засвідчує печаткою.

За відсутності:

  • правонаступника — відповідний запис і печатку ставить організація, якій підпорядковувалося підприємство;
  • організації, якій підпорядковувалося підприємство, — облархів, держархів міст Києва та Севастополя (п. 2.8 Інструкції).

Записи у трудових книжках про зміну прізвища, імені, по батькові і дати народження виконує власник або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи. Підставою слугують паспорт, свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну ПІБ тощо з посиланням на номер та дату цих документів.

Зміни вносять на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки.

  • записують нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряють підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів.
  • закреслюють однією рискою, наприклад, колишнє ПІБ, дату народження;
  • записують нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки;
  • завіряють підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів (п. 2.13 Інструкції).

Госпсуб’єкт має право, але не зобов’язаний використовувати у своїй діяльності печатки (ст. 58-1 Господарського кодексу України).

Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом документа, що його подає суб’єкт господарювання до органу держвлади або місцевого самоврядування. Копію документа вважають засвідченою, якщо її підписала уповноважена особа госпсуб’єкта або ФОП. Орган держвлади чи місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріально засвідчувати копію документа, якщо цього не передбачає закон.

Наявність або відсутність відбитка печатки госпсуб’єкта на документі не створює юридичних наслідків.

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48975

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді