Як продовжити відстрочку військовозобов’язаним працівникам: роз’яснення Мінекономіки

Мінекономіки опублікувало лист з рекомендаціями, як продовжити відстрочку від призову на військову службу працівників з урахуванням останніх змін у законодавстві.

akcizn_novacii.jpg

Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух»

Лист Мінекономіки від 09.09.2022 № 2714-20/64461-03

Кабмін постановою від 07.09.2022 № 1002 продовжив строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (далі — відстрочка) на строк до двох місяців.

Підставою для відстрочки є:

  • обґрунтоване подання органу державної влади, іншого державного органу, яке не потребує погодження Міноборони;
  • видання військовозобов’язаному підприємством, установою, організацією витягу з наказу Мінекономіки, щоб підтвердити надання відстрочки.

Щоб продовжити строк дії відстрочок, Мінекономіки рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій:

  • проаналізувати, чи необхідно продовжити строк дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним працівникам рішеннями/наказами Мінекономіки у березні — квітні 2022 року;
  • подати у довільній формі до органу державної влади, іншого державного органу, за поданням якого ухвалили рішення/наказ Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних, пропозиції щодо продовження строку дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним працівникам у березні — квітні 2022 року (далі — Пропозиції).

У Пропозиціях слід зазначити:

  • дату, номер і назву рішення/наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників;
  • обґрунтування необхідності продовжити строк дії відстрочки.

За наявності в раніше прийнятих рішеннях/наказах Мінекономіки військовозобов’язаних, звільнених з підприємства, пропонують зазначати їх прізвище, ім’я, по батькові та додавати копію відповідного рішення/наказу. Відстрочку анулюють, якщо військовозобов’язаного звільнили з підприємства.

За результатами опрацювання Пропозицій, що їх подали органи державної влади, інші держоргани, Мінекономіки ухвалить одне з рішень:

  • продовжити строк дії відстрочки на строк до двох місяців;
  • анулювати відстрочки працівникам, яких звільнили з підприємства;
  • відхилити Пропозиції.

Після отримання копії рішення/наказу Мінекономіки про продовження строку дії відстрочки підприємство видає військовозобов’язаному витяг з наказу. Цей витяг підтвердить продовження строку дії відстрочки.

Ці рекомендації застосовують для продовження строку дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним за рішеннями/наказами Мінекономіки у порядку, що визначив  КМУ постановою «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194).

Щоб надати відстрочки на строк до шести місяців, керуйтеся:

  • Постановою № 194;
  • листами Мінекономіки від 08.03.2022 № 2714-20/9420-03 та від 29.07.2022 № 2714-20/53722-01.

Повторно продовжувати строк дії відстрочки не можна.

Відповідальність за включення військовозобов’язаних до Пропозицій та організацію їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час покладають на керівників підприємств, установ, організацій.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4222

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7343

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
673

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82424

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді