Як продовжити відстрочку військовозобов’язаним працівникам: роз’яснення Мінекономіки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінекономіки опублікувало лист з рекомендаціями, як продовжити відстрочку від призову на військову службу працівників з урахуванням останніх змін у законодавстві.

akcizn_novacii.jpg

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

Лист Мінекономіки від 09.09.2022 № 2714-20/64461-03

Кабмін постановою від 07.09.2022 № 1002 продовжив строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (далі — відстрочка) на строк до двох місяців.

Підставою для відстрочки є:

  • обґрунтоване подання органу державної влади, іншого державного органу, яке не потребує погодження Міноборони;
  • видання військовозобов’язаному підприємством, установою, організацією витягу з наказу Мінекономіки, щоб підтвердити надання відстрочки.

Щоб продовжити строк дії відстрочок, Мінекономіки рекомендує керівникам підприємств, установ та організацій:

  • проаналізувати, чи необхідно продовжити строк дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним працівникам рішеннями/наказами Мінекономіки у березні — квітні 2022 року;
  • подати у довільній формі до органу державної влади, іншого державного органу, за поданням якого ухвалили рішення/наказ Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних, пропозиції щодо продовження строку дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним працівникам у березні — квітні 2022 року (далі — Пропозиції).

У Пропозиціях слід зазначити:

  • дату, номер і назву рішення/наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаних працівників;
  • обґрунтування необхідності продовжити строк дії відстрочки.

За наявності в раніше прийнятих рішеннях/наказах Мінекономіки військовозобов’язаних, звільнених з підприємства, пропонують зазначати їх прізвище, ім’я, по батькові та додавати копію відповідного рішення/наказу. Відстрочку анулюють, якщо військовозобов’язаного звільнили з підприємства.

За результатами опрацювання Пропозицій, що їх подали органи державної влади, інші держоргани, Мінекономіки ухвалить одне з рішень:

  • продовжити строк дії відстрочки на строк до двох місяців;
  • анулювати відстрочки працівникам, яких звільнили з підприємства;
  • відхилити Пропозиції.

Після отримання копії рішення/наказу Мінекономіки про продовження строку дії відстрочки підприємство видає військовозобов’язаному витяг з наказу. Цей витяг підтвердить продовження строку дії відстрочки.

Ці рекомендації застосовують для продовження строку дії відстрочок, що їх надали військовозобов’язаним за рішеннями/наказами Мінекономіки у порядку, що визначив  КМУ постановою «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194 (далі — Постанова № 194).

Щоб надати відстрочки на строк до шести місяців, керуйтеся:

  • Постановою № 194;
  • листами Мінекономіки від 08.03.2022 № 2714-20/9420-03 та від 29.07.2022 № 2714-20/53722-01.

Повторно продовжувати строк дії відстрочки не можна.

Відповідальність за включення військовозобов’язаних до Пропозицій та організацію їх бронювання на період мобілізації та на воєнний час покладають на керівників підприємств, установ, організацій.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18612

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189154

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190152

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
749361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді