Виправлення помилок у звіті з ЄСВ

Податківці пояснили, як виправити помилки у таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Як виправити помилки у таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ?

Таблиця 1 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), формується на підставі даних таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 та призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці, що формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку № 435.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Графа 10 «Код типу нарахувань» таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1-12 (п. 9 розд. IV Порядку № 435).

Тобто рядок 6 «Донараховано та/або доутримано єдиний внесок у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 6.1 + р. 6.2 + р. 6.3)» та рядок 7 «Зменшено суму єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (р. 7.1 + р. 7.2 + р. 7.3)» в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 формуються шляхом нарахування сум ЄСВ на суми виплат нарахованої заробітної плати/доходу в межах максимальної величини, що вказані в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 з урахуванням кодів типу нарахувань.

У разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва страхувальник після самостійного перерахунку відображає донараховану або зменшену суму єдиного внеску в рядках 6.2 «Донараховано єдиний внесок за попередні звітні періоди внаслідок збільшення класу професійного ризику виробництва» або 7.2 «Зменшено суму єдиного внеску за попередні звітні періоди внаслідок зменшення класу професійного ризику виробництва» таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435.

У рядку «Зміст помилки» вказується період, у якому виявлено помилку, та сума і вид виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано ЄСВ. За наявності декількох помилок описується кожна з них.

Згідно з пунктом 15 розділу ІІ Порядку № 435 відповідальним за правильність і достовірність заповнення звіту є страхувальник.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дебіторська заборгованість

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
111470

Ліцензія на зберігання пального 2025: як отримати

Кому потрібна ліцензія на зберігання пального, скільки за неї доведеться заплатити і які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, який бухгалтерський облік таких ліцензій — розбираємо
100517

Зразок заяви на відпустку 2025

Як правильно скласти заяву на відпустку за різних обставин, що в ній бажано проконтролювати бухгалтеру, зразок заяви на відпустку — все у консультації
241506

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23002

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді