Чи загрожує штраф за виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції

Податківці пояснили, чи застосовують штрафні санкції у разі самостійного виправлення платником методологічних помилок, допущених при складанні Звіту про контрольовані операції, що не призвели до несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті

Чи загрожує штраф за виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції

10 пам’яток: Фінансова звітність за 2024 рік

Звіт про контрольовані операції та Порядок його складання затвердив Мінфін наказом від 18.01.2016 № 8 (далі — Звіт; Порядок).

Якщо платник виявив, що у раніше поданому Звіті інформацію надав не в повному обсязі, або ж містить помилки та недоліки, він має право подати:

  • новий Звіт (Звіт з позначкою «звітний новий») до граничного строку його подання за такий самий звітний період;
  • уточнюючий Звіт (Звіт з позначкою «уточнюючий») після граничного строку його подання за такий самий звітний період (п. 2 розд. І Порядку та пп. 39.4.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачили при складанні основного Звіту (Звіту з позначкою «звітний»).

Подання платником уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктами 120.4 і 120.6 ПК.

Платник під час проведення документальних перевірок не має права подавати Звіт (уточнюючий Звіт) за звітний період, який перевіряють.

Невключення, зокрема, до поданого Звіту інформації про всі здійснені упродовж звітного періоду контрольовані операції — тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Неподання платником уточнюючого Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу — тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (п. 120.4 ПК).

Несвоєчасне подання платником, зокрема, Звіту або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому Звіті відповідно до вимог пункту 39.4 ПК — тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

  • одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року;
  • одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті в разі подання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (п. 120.6 ПК).

ПК не передбачив застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником методологічних помилок, допущених при складанні Звіту, що не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті.

Водночас, такий платник зобов’язаний подати уточнюючий Звіт у порядку, що визначили:

  • підпунктом 39.4.2 ПКУ

та

  • пунктом 2 розділу І Порядку.

За інформацією ДПС у Запорізькій області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216796

Облік основних засобів: проводки

Основні засоби — це матеріальні активи зі строком використання більше 1 року. Найчастіше саме вони займають найбільшу питому вагу в балансі підприємства та мають найбільшу вартість. Облік основних засобів має свою специфіку, про це і розповімо. Також наводимо бухгалтерські проведення з обліку основних засобів
76912

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді