Чи загрожує штраф за виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснили, чи застосовують штрафні санкції у разі самостійного виправлення платником методологічних помилок, допущених при складанні Звіту про контрольовані операції, що не призвели до несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті

Чи загрожує штраф за виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції

Фінансова звітність за МСФЗ: комплект і строки подання

Звіт про контрольовані операції та Порядок його складання затвердив Мінфін наказом від 18.01.2016 № 8 (далі — Звіт; Порядок).

Якщо платник виявив, що у раніше поданому Звіті інформацію надав не в повному обсязі, або ж містить помилки та недоліки, він має право подати:

  • новий Звіт (Звіт з позначкою «звітний новий») до граничного строку його подання за такий самий звітний період;
  • уточнюючий Звіт (Звіт з позначкою «уточнюючий») після граничного строку його подання за такий самий звітний період (п. 2 розд. І Порядку та пп. 39.4.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачили при складанні основного Звіту (Звіту з позначкою «звітний»).

Подання платником уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктами 120.4 і 120.6 ПК.

Платник під час проведення документальних перевірок не має права подавати Звіт (уточнюючий Звіт) за звітний період, який перевіряють.

Невключення, зокрема, до поданого Звіту інформації про всі здійснені упродовж звітного періоду контрольовані операції — тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1% суми контрольованих операцій, незадекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції, здійснені у відповідному звітному році.

Неподання платником уточнюючого Звіту після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу — тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (п. 120.4 ПК).

Несвоєчасне подання платником, зокрема, Звіту або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому Звіті відповідно до вимог пункту 39.4 ПК — тягне за собою накладення штрафу у розмірі:

  • одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року;
  • одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті в разі подання уточнюючого Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (п. 120.6 ПК).

ПК не передбачив застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником методологічних помилок, допущених при складанні Звіту, що не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті.

Водночас, такий платник зобов’язаний подати уточнюючий Звіт у порядку, що визначили:

  • підпунктом 39.4.2 ПКУ

та

  • пунктом 2 розділу І Порядку.

За інформацією ДПС у Запорізькій області

 

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8782

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280678

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
61

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді