Кабмін оновив Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до держреєстру

Уряд оновив Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Кабмін постановою від 08.10.2022 № 1145 затвердив Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів (далі — Реєстр).

Підставою для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є електронна або паперова заява, якою власник транспортного засобу (ТЗ) визначив належного користувача ТЗ у зв’язку з передачею його фізичній або юридичній особі у користування.

Обов’язкова умова для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача — наявність у нього чинного національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року, записи в якому виконано/продубльовано літерами латинського алфавіту (далі — посвідчення водія), яке підтверджує право керування ТЗ відповідної категорії.

Вимога щодо наявності посвідчення водія не обов’язкова щодо належного користувача — керівника юрособи.

Відомості про належного користувача вносять до Реєстру через:

  • територіальні органи з надання сервісних послуг МВС;
  • додаток на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС;
  • Портал Дія, зокрема через його мобільний додаток.

За внесення до Реєстру відомостей про належного користувача плату не справляють. Вносити до Реєстру одночасно відомості про декількох належних користувачів щодо одного ТЗ не можна.

Відомості про належного користувача, якого визначив власник ТЗ, вносять до Реєстру в сервісному центрі МВС у присутності власника та належного користувача ТЗ. Якщо власником ТЗ є фізособа, вона особисто вносить/вилучає до/з Реєстру відомості про належного користувача е-сервіси.

Постанова набере чинності за три місяці з дня її опублікування. Станом на 12.10.2022 документ офіційно не оприлюднили.

За інформацією Урядового порталу

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
623

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
69302

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
161423

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
54278

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді