Медзаклади зможуть працевлаштовувати капеланів

ЗОЗ братимуть на роботу капеланів з вищою духовною освітою за умови, що вони до 01.01.2026 пройдуть спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».

kapelan.jpg

Новий порядок отримання та обліку гуманітарної допомоги для КНП

До Національного класифікатора медичних інтервенцій НК 026:2021 додали такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка.

Духовна опіка — складова паліативної допомоги (п. 3 розд. II Порядку надання паліативної допомоги, затвердженого наказом МОЗ від 04.06.2020 № 1308).

Духовну опіку надають капелани — професіонали з вищою богословською освітою, які пройшли післядипломну клінічну підготовку та уповноважені провадити капеланську діяльність у ЗОЗ.

Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а й членів їх сімей і медпрацівників. Капеланські служби формують з обов’язковим дотриманням принципу міжконфесійності. Капеланські послуги надють винятково на добровільній основі.

Минулого року професію «капелан в охороні здоров’я» внесли до Класифікатора професій ДК 003:2010.

Наказом МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385» від 30.09.2022 № 1782 (далі — Наказ № 1728) посаду «капелан в охороні здоров’я» додали до розділу «Професіонали з вищою немедичною освітою з психологічної допомоги та духовної опіки у сфері охорони здоров’я» Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою.

Вимоги до спеціальності та спеціалізації капеланів визначає підпункт 2 пункту 1 Наказу № 1728:

«До роботи на посаді «капелан в охороні здоров’я» допускають осіб, які здобули вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, із умовою до 01 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».

В окремих ЗОЗ Івано-Франківщини, Київщини та Львівщини вже офіційно прийняли на роботу капеланів.

МОЗ розробило кваліфікаційну характеристику професії «капелан в охороні здоров’я» для включення до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників галузі охорони здоров’я (Випуск 78), а також опрацьовує проєкт Положення про капеланську діяльність у сфері охорони здоров’я.

Крім того, за участі Громадської ради при МОЗ з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Асоціації капеланів в охороні здоров’я України опрацьовують вимоги до клінічної підготовки капеланів відповідно до міжнародних стандартів.

За інформацією МОЗ

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як класифікувати, облікувати та оподаткувати малоцінку в медзакладі

Канцелярське приладдя, господарський інвентар, меблі, посуд, техніка, предмети інтер’єру — все це та багато чого подібного є в кожному медзакладі. Такі речі, попри їхню корить, створюють клопіт бухгалтерам — як їх класифікувати та обліковувати. Розберемо на прикладах
4337

Премії, надбавки, доплати: на що може розраховувати головбух КНП

Робота бухгалтера має належно оцінюватися. Йдеться не лише про заробітну плату, а й винагороду у вигляді премій, доплат чи надбавок. Розглянемо, які можливі додаткові виплати бухгалтерам КНП та як визначити їх розмір
22209

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам
9508

Зміни в ПДВ-декларації для ЗОЗ

Відзвітуйте з ПДВ за жовтень за оновленою формою декларації — у редакції наказу Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Граничний термін, щоб уперше подати її: 20 листопада 2024 року
85

Інвентаризація у медзакладі 2024

Медзаклад має справу з лікарськими засобами, медвиробами, може мати наркотичні і психотропні речовини, прекурсори. Вони мають свої особливості інвентаризацій. У даному огляді – про нюанси проведення інвентаризації у медзакладі-КНП з урахуванням обставин воєнного стану
8273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді