У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» від 20.05.2014 № 1275-VII усі працівники, які були звільнені з роботи у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації, мають бути поновлені роботодавцем на роботі.
За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше як один рік зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відображення такої категорії працівників у формах державної статистичної звітності з праці здійснюється таким чином.
У формі № 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» працівники, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, відображаються лише у рядку 3070 «Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду». При цьому вищезгадані працівники не включаються до середньооблікової кількості штатних працівників за аналогією з працівниками, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною. Так само не слід їх відображати і в показниках руху кадрів та фонду робочого часу.
У формі № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці» нарахування згаданим працівникам відображаються у показнику рядка 1020 «Фонд оплати праці усіх працівників», без відображення їхньої кількості у рядку 1040 «Середньооблікова кількість штатних працівників».
Заповнення показників розділу ІV форми № 1-ПВ (квартальна) у звіті, здійснюється за такими інтервалами:
- рядок 6020 — до 1218.00 грн.;
- рядок 6030 — від 1218.01 до 1500.00 грн.;
- рядки 6040-6110 заповнюються згідно інтервалів наведених у формі № 1-ПВ (квартальна), затверджена наказом Держстату 07.08.2013 № 239.