Що передбачає новий закон про вина: проєкт Мінагрполітики

Мінагрополітики презентувало законопроєкт «Про вино та інші продукти виноградарства і виноробства». Документ передбачає лібералізацію вимог до вин з географічними зазначеннями та нові вимоги до маркування.

vynohrad.jpg

Як оцінити збитки від війни особистим господарствам — ФОПам

28 листопада відбулося чергове засідання робочої групи Мінагрополітики з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства. У межах зустрічі обговорили необхідність:

  • запровадити процедуру визначення вина без додавання спирту харчовим продуктом;
  • привести до європейських вимог норми щодо маркування вин.

Окрім того, запропонували внести зміни до нормативно-правових актів:

  •  щодо визначення виноградарсько-виноробних зон України;
  • придбання винограду малими виробниками.

Крім того, презентували фінальну версію нової редакції проєкту Закону України «Про вино та інші продукти виноградарства і виноробства».

Урядовий законопроєкт узгодили з новим регламентом ЄС 2021/2117 від 02.12.2021. Він передбачає:

  • лібералізацію вимог до вин з географічними зазначеннями;
  • врегулювання питання деалкоголізації вин;
  • лібералізацію вимог до садіння винограду;
  • зміну вимог до маркування вин.

Документ також пропонує декларативний збір інформації про операторів виноградарсько-виноробного ринку та наповнення відповідного реєстру. Передбачили тривалий перехідний період для адаптації представників галузі до змін, що запроваджують, з можливістю добровільно достроково перейти на нові норми.

Після узгодження законопроєкт передадуть на розгляд профільному Комітету ВРУ.

За інформацією Мінагрополітики

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
858

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3370

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1364

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28829

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді