Міндоходів у своєму листі терористичну загрозу та складну ситуацію, яка склалась у Донецькій та Луганській областях, що призвела до відсутності в окремих платників податків можливості подавати у граничний строк податкові декларації, розцінює як обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини). Непереборна за даних умов сила (стихійне лихо, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація тощо), є обставиною, що звільняє фізичну особу або посадових осіб юридичної особи від відповідальності за невиконання обов’язків, передбачених податковим законодавством.
За наявності обставин непереборної сили платник податків може звернутися до органу державної податкової служби з письмовою заявою про продовження граничних строків подання податкових декларацій. Міндоходів у листі зазначає, що протягом 30 календарних днів, наступних за днем закінчення обставин непереборної сили, платник податків має звернутись до податкового органу за місцезнаходженням з відповідною заявою для продовження граничних строків з посиланням на документальне підтвердження викладених фактів, отриманим від Торгово-промислової палати України. Штрафні санкції не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з пунктом 102.6 Податкового кодексу України (ПК).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У листі зазначається також, що у разі застосування до платника податків штрафних санкцій до моменту подання зазначених вище документів, що підтверджують обставини непереборної сили, податковий борг на підставі підпункту 101.2.4 ПК визнається безнадійним та підлягає списанню.