Мін’юст роз’яснив окремі положення кримінального процесуального законодавства щодо порядку проведення обшуку та огляду.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зокрема, під час проведення огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі та документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. Якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов’язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Обшук, у свою чергу, проводиться на підставі ухвали слідчого судді в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.
Як за обшуку так і за огляду слідчий, прокурор серед іншого має право оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Міністерство також звернуло увагу на те, що обшук або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи, незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої дії, здійснюються з обов’язковою участю не менше двох понятих. Особи, у присутності яких здійснюється обшук чи огляд, під час проведення цієї слідчої дії мають право робити заяви, що підлягають занесенню до протоколу обшуку чи огляду.