Пройшла інтернет-конференція на тему трудових відносин

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Відбулася інтернет-конференція на тему «Трудові відносини: актуальні питання роботодавців» за участі заступника начальника ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Наталії Карпенко

Відбулася інтернет-конференція на тему «Трудові відносини: актуальні питання роботодавців» за участі заступника начальника ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Наталії Карпенко.

Н. Карпенко, зокрема, пояснила, що приватні підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний внесок за періоди, у яких не отримували дохід (прибуток), у разі наявності підтверджуючих документів.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Також вона дала відповідь на запитання про порядок оподаткування доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Згідно з пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу, ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею.

Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

У ході інтернет-конференції було з’ясовано, що з 1 травня 2014 року для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, змінено розмір єдиного внеску.

Це стосується категорії осіб, зазначених, зокрема, в абзаці четвертому частини першої статті 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тобто тих, які працюють за межами України.

Для них, починаючи з 1 травня 2014 року, розмір єдиного внеску визначається таким чином:

  • на загальнообов’язкове пенсійне страхування становить 34,3 % бази нарахування єдиного внеску;
  • на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття — 0,5 % бази нарахування єдиного внеску;
  • у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням — 1,7% бази нарахування єдиного внеску.

До цієї дати внески вплачувались за ставками 33,2, 1,5 та 1,9% відповідно до зазначених вище.

База нарахування єдиного внеску визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої пунктом 4 статті 1 Закону № 2464, що дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На 2014 рік ця сума становить 20706 грн.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, встановленого пунктом 5 статті 1 Закону № 2464.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8782

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280685

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
62

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70744

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді