Аграріям радять фіксувати збитки, щоб потім відшкодувати їх

Щоб відшкодувати збитки, які отримали внаслідок військової агресії росії, фіксуйте збитки. Вони стануть доказом злочинів рф у міжнародних судах.

kombain-mina-min.jpg

ТОП-5 нагадувань аграрію про готівку, РРО та платіжний термінал

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, щоб отримати відшкодування, необхідно підтвердити збитки за допомогою фактажу і фіксації.

Уряд уже затвердив базові постанови і накази, які встановлюють методику, за якою визначатимуть збитки від збройної агресії рф. На черзі — врегулювання такої методики для особистих селянських господарств.

Тарас Висоцький зауважив, що Україна має підтримку на рівні ООН та інших міжнародних інституцій, щоб забезпечити відшкодування збитків коштом країни-агресора за рахунок заморожених активів рф, репарацій тощо.

Нагадаємо, Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) та ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» розробили методологічні рекомендації з фіксації злочинів.

На основі зібраної інформації створюють доказову базу, щоб підтвердити злочини росії проти України. Надалі її використовуватимуть для подання позовів до міжнародних судів з метою відшкодування шкоди.

Паралельно працює безкоштовна консультаційна лінія для постраждалих фермерів. З запитань фіксації збитків телефонуйте за номером: +38 067 503 19 08.

Крім того, функціонує Інтерактивна мапа руйнувань агросектора України. Портал створили, щоб показати реальні збитки сільгосппідприємств, які вони отримали через російську агресією. Зібрані докази можете використовувати як приклад для власної фіксації злочинів росії. Агропідприємства можуть долучитися до збору доказової бази про воєнні злочини за допомогою ресурсу www.agrirecovery.com.ua.

За інформацією Мінагрополітики

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5705

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17562

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4736

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
893

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
70

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді