Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487
На підприємствах, в установах та організаціях (далі — підприємства) військовий облік ведуть працівники служби персоналу.
Підприємства визначають кількість осіб, які відповідають за ведення військового обліку, залежно від кількості призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які працюють на підприємстві:
- від 501 до 2000 — одна особа;
- від 2001 до 4000 — дві особи;
- від 4001 до 7000 — три особи;
- на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних і резервістів — по одній особі додатково.
Якщо на підприємстві працюють менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних і резервістів, військовий облік веде одна особа служби персоналу. При цьому їм встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу.
Військовий облік поділяють на облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів. З урахуванням обсягу та деталізації — на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний військовий облік.
Персональний військовий облік передбачає облік відомостей про осіб за місцем їх роботи. За нього відповідає керівник підприємства.
Військовий облік військовозобов’язаних і резервістів за призначенням поділяють на загальний і спеціальний.
На загальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані та резервісти, які не заброньовані за підприємствами, на період мобілізації та на воєнний час, а на спеціальному — заброньовані.
Військовий облік ведуть на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
Військово-обліковими документами є:
- для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
- резервістів — військовий квиток.
На персонально-первинний та персональний військовий облік на підприємствах беруть громадяни України з числа:
- призовників віком від 16 років у рік досягнення 17-річного віку до 27 років;
- військовозобов’язаних і резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі. Зокрема жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. А також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затвердило Міноборони.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, діє з 5 січня 2023 року.