Як вести військовий облік на підприємстві: діє новий порядок

Кабмін постановою від 30.12.2022 № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який діє з 5 січня.

viiskovyi-oblik-1.jpg

Чи індексувати зарплату в березні та квітні 2025 року

Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487

На підприємствах, в установах та організаціях (далі — підприємства) військовий облік ведуть працівники служби персоналу.

Підприємства визначають кількість осіб, які відповідають за ведення військового обліку, залежно від кількості призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які працюють на підприємстві:

  • від 501 до 2000 — одна особа;
  • від 2001 до 4000 — дві особи;
  • від 4001 до 7000 — три особи;
  • на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних і резервістів — по одній особі додатково.

Якщо на підприємстві працюють менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних і резервістів, військовий облік веде одна особа служби персоналу. При цьому їм встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу.

Військовий облік поділяють на облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів. З урахуванням обсягу та деталізації — на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний військовий облік.

Персональний військовий облік передбачає облік відомостей про осіб за місцем їх роботи. За нього відповідає керівник підприємства.

Військовий облік військовозобов’язаних і резервістів за призначенням поділяють на загальний і спеціальний.

На загальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані та резервісти, які не заброньовані за підприємствами, на період мобілізації та на воєнний час, а на спеціальному — заброньовані.

Військовий облік ведуть на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

Військово-обліковими документами є:

  • для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • резервістів — військовий квиток.

На персонально-первинний та персональний військовий облік на підприємствах беруть громадяни України з числа:

  • призовників віком від 16 років у рік досягнення 17-річного віку до 27 років;
  • військовозобов’язаних і резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі. Зокрема жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. А також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затвердило Міноборони.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, діє з 5 січня 2023 року.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді