Як вести військовий облік на підприємстві: діє новий порядок

Кабмін постановою від 30.12.2022 № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який діє з 5 січня.

viiskovyi-oblik-1.jpg

Індексація зарплат у вересні та жовтні 2024-го

Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487

На підприємствах, в установах та організаціях (далі — підприємства) військовий облік ведуть працівники служби персоналу.

Підприємства визначають кількість осіб, які відповідають за ведення військового обліку, залежно від кількості призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які працюють на підприємстві:

  • від 501 до 2000 — одна особа;
  • від 2001 до 4000 — дві особи;
  • від 4001 до 7000 — три особи;
  • на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних і резервістів — по одній особі додатково.

Якщо на підприємстві працюють менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних і резервістів, військовий облік веде одна особа служби персоналу. При цьому їм встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу.

Військовий облік поділяють на облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів. З урахуванням обсягу та деталізації — на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний військовий облік.

Персональний військовий облік передбачає облік відомостей про осіб за місцем їх роботи. За нього відповідає керівник підприємства.

Військовий облік військовозобов’язаних і резервістів за призначенням поділяють на загальний і спеціальний.

На загальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані та резервісти, які не заброньовані за підприємствами, на період мобілізації та на воєнний час, а на спеціальному — заброньовані.

Військовий облік ведуть на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

Військово-обліковими документами є:

  • для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • резервістів — військовий квиток.

На персонально-первинний та персональний військовий облік на підприємствах беруть громадяни України з числа:

  • призовників віком від 16 років у рік досягнення 17-річного віку до 27 років;
  • військовозобов’язаних і резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі. Зокрема жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. А також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затвердило Міноборони.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, діє з 5 січня 2023 року.

 


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір про надання послуг зразок

У суб’єктів господарювання під час господарської діяльності доволі часто виникає потреба отримати послуги (аудиторські, юридичні, експедиторські тощо) від інших осіб. У таких випадках сторони застосовують договір про надання послуг. У консультації розглянемо оформлення договору про надання послуг
96426

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжено до 8 лютого 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
7437

Допомога по частковому безробіттю: умови, розрахунок

Скорочення чи повна зупинка виробництва, зменшення обсягів замовлень — все це може бути причиною зниження розміру зарплат працівників, а у підприємців — скорочення доходу. Є спосіб компенсувати такі втрати — це допомога по частковому безробіттю. На яких умовах її надають, як її розрахувати та отримати, облікувати та оподаткувати — у консультації
8945

Подорожній лист: як скласти

Списати паливо без підтвердження його господарського використання можна далеко не всім. Про подорожній лист та його роль в документальному оформленні списання пального. Як його скласти, що він має містити, як заповнити подорожній лист легкового та вантажного автомобіля, подорожній лист на електромобіль — у коментарі
144574

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді