Як вести військовий облік на підприємстві: діє новий порядок

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Кабмін постановою від 30.12.2022 № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який діє з 5 січня.

viiskovyi-oblik-1.jpg

Індексація зарплат повертається в липні 2025-го

Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487

На підприємствах, в установах та організаціях (далі — підприємства) військовий облік ведуть працівники служби персоналу.

Підприємства визначають кількість осіб, які відповідають за ведення військового обліку, залежно від кількості призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які працюють на підприємстві:

  • від 501 до 2000 — одна особа;
  • від 2001 до 4000 — дві особи;
  • від 4001 до 7000 — три особи;
  • на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних і резервістів — по одній особі додатково.

Якщо на підприємстві працюють менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних і резервістів, військовий облік веде одна особа служби персоналу. При цьому їм встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу.

Військовий облік поділяють на облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів. З урахуванням обсягу та деталізації — на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний військовий облік.

Персональний військовий облік передбачає облік відомостей про осіб за місцем їх роботи. За нього відповідає керівник підприємства.

Військовий облік військовозобов’язаних і резервістів за призначенням поділяють на загальний і спеціальний.

На загальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані та резервісти, які не заброньовані за підприємствами, на період мобілізації та на воєнний час, а на спеціальному — заброньовані.

Військовий облік ведуть на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

Військово-обліковими документами є:

  • для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • резервістів — військовий квиток.

На персонально-первинний та персональний військовий облік на підприємствах беруть громадяни України з числа:

  • призовників віком від 16 років у рік досягнення 17-річного віку до 27 років;
  • військовозобов’язаних і резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі. Зокрема жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. А також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затвердило Міноборони.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, діє з 5 січня 2023 року.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12027

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді