Як вести військовий облік на підприємстві: діє новий порядок

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Кабмін постановою від 30.12.2022 № 1487 затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який діє з 5 січня.

viiskovyi-oblik-1.jpg

Чи індексувати зарплату в березні та квітні 2025 року

Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487

На підприємствах, в установах та організаціях (далі — підприємства) військовий облік ведуть працівники служби персоналу.

Підприємства визначають кількість осіб, які відповідають за ведення військового обліку, залежно від кількості призовників, військовозобов’язаних і резервістів, які працюють на підприємстві:

  • від 501 до 2000 — одна особа;
  • від 2001 до 4000 — дві особи;
  • від 4001 до 7000 — три особи;
  • на кожні наступні від 1 до 3000 призовників, військовозобов’язаних і резервістів — по одній особі додатково.

Якщо на підприємстві працюють менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних і резервістів, військовий облік веде одна особа служби персоналу. При цьому їм встановлюють доплату в розмірі до 50% посадового окладу.

Військовий облік поділяють на облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів. З урахуванням обсягу та деталізації — на персонально-якісний, персонально-первинний і персональний військовий облік.

Персональний військовий облік передбачає облік відомостей про осіб за місцем їх роботи. За нього відповідає керівник підприємства.

Військовий облік військовозобов’язаних і резервістів за призначенням поділяють на загальний і спеціальний.

На загальному військовому обліку перебувають військовозобов’язані та резервісти, які не заброньовані за підприємствами, на період мобілізації та на воєнний час, а на спеціальному — заброньовані.

Військовий облік ведуть на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

Військово-обліковими документами є:

  • для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • резервістів — військовий квиток.

На персонально-первинний та персональний військовий облік на підприємствах беруть громадяни України з числа:

  • призовників віком від 16 років у рік досягнення 17-річного віку до 27 років;
  • військовозобов’язаних і резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі. Зокрема жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. А також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затвердило Міноборони.

Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, діє з 5 січня 2023 року.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274964

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310844

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138213

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
81126

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді