Укрдержреєстр указав на можливість одночасного проведення держреєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельну ділянку з державною реєстрацією похідного речового права на неї.
Так під час держреєстрації похідних речових прав на земельні ділянки, за відсутності держреєстрації права власності держави чи територіальної громади на такі земельні ділянки, відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування зобов’язаний одночасно подати до органу держреєстрації прав відповідне рішення про передачу земельної ділянки у користування, яке вважається заявою про державну реєстрацію права власності держави чи територіальної громади на вказані земельні ділянки. При цьому рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування може бути подане і самим правонабувачем (користувачем, орендарем), який у такому випадку є уповноваженою особою власника земельної ділянки, одночасно із заявою про державну реєстрацію речового права, що є похідним від права власності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Крім того, Укрдержреєстр нагадав про передбачену законом можливість поділу об’єкта нерухомого майна або виділу його частини та проведення державної реєстрації прав на такі об’єкти.
Зокрема, у разі поділу будинку (будівлі, споруди) та утворення двох самостійних об’єктів їм має бути присвоєна окрема адреса уповноваженими на це органами.
У разі ж поділу квартири, житлового або нежитлового приміщення, тобто об’єктів нерухомості, які безпосередньо не розташовані на земельній ділянці, а розташовані у межах будинку (будівлі, споруди), присвоєння їм номеру або літери відбувається на підставі проектної документації з будівництва та матеріалів технічної інвентаризації. Але оскільки у разі поділу квартири, житлового або нежитлового приміщення, адреса будинку (будівлі, споруди), в межах яких знаходяться такі поділені об’єкти не змінюється, документ про присвоєння окремої адреси не подається.