Змінами, зокрема, відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) на запит будь-якої фізичної або юридичної особи зобов’язаний видавати ксерокопію або фотокопію записів метричних книг, які були складені понад 75 років тому, але включені до об’єднаних книг, загальний строк зберігання яких у відділі ще не минув, якщо це не загрожує стану документів.
Крім цього, уточнено, що громадяни України, а також іноземці й особи без громадянства, які проживають за кордоном або в Україні, можуть подати заяву про внесення змін до актового запису про народження у зв’язку з доповненням відомостей про дитину у графах «По батькові» та «Місце народження» також до відділу ДРАЦС за місцем складання актового запису. При цьому, якщо в актовому записі про народження ці графи або відомості в них відсутні, їх доповнення проводиться з урахуванням даних паспорта громадянина України або паспортного документа особи, відносно якої складено запис, та імені батька дитини, зазначеного в ньому.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Великий масив змін унесено до Порядку оформлення та видачі витягів із Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Але правки, здебільшого, носять технічний характер, перефразовують чи переставляють місцями окремі положення Порядку.
Нагадаємо лишень, що зазначені витяги, як і раніше, видаються будь-якими реєстраторами (незалежно від місця держреєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника) на спеціальному бланку, який засвідчується підписом посадової особи та скріплюється печаткою відповідного відділу ДРАЦС.