Зміни, зокрема, передбачають установлення більш жорстких видів покарання за кримінальні корупційні правопорушення щодо юридичних осіб. При цьому встановлено можливість анонімного повідомлення про корупційні правопорушення та розгляду таких повідомлень.
Так у рамках заходів кримінально-правового характеру юрособі загрожує застосування штрафу, виходячи з двократного розміру одержаної неправомірної вигоди.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У разі ж, якщо неправомірну вигоду не було одержано, або її розмір неможливо обчислити, суд, залежно від ступеня тяжкості злочину, вчиненого уповноваженою особою юридичної особи, застосовуватиме штраф у таких розмірах:
- за злочин невеликої тяжкості — від 5 до 10 тис. нмдг (від 85 до 170 тис. грн.);
- за злочин середньої тяжкості — від 10 до 20 тис. нмдг (від 170 до 340 тис. грн.);
- за тяжкий злочин — від 20 до 50 тисяч нмдг (від 340 до 850 тис. грн.);
- за особливо тяжкий злочин — від 50 до 75 тис. нмдг (від 850 до 1275 тис. грн.).
Але, враховуючи майновий стан юрособи, суд може застосувати штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до трьох років.
Крім того, змінами на юросіб покладено обов’язок з розробки та вжиття заходів із запобігання корупції, які є необхідними та обгрунтованими для запобігання корупції у діяльності юридичної особи (наприклад, розробка спеціальних правил, рекомендацій, в т. ч. етичних норм для працівників).
Посилено відповідальність і за підкуп працівників підприємства (причому вже не тільки державної форми власності). А саме за вчинення цього діяння винній особі загрожуватиме штраф від 100 до 250 нмдг (від 1700 до 4250 грн.) або виправні роботи строком до 1 року або позбавлення волі на цей же строк зі спеціальною конфіскацією.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто — з 04.06.2014, оскільки 03.04.2014 його опубліковано в «Голос України» № 105.