Як правильно нарахувати зарплату та подати зарплатну звітність
При укладенні трудового договору заборонено вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачає законодавство (ст. 25 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).
При цьому також заборонена необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з інших підстав, не передбачених законом (ч. 2 ст. 22 КЗпП).
На вимогу особи, якій відмовили в прийнятті на роботу, власник або уповноважений ним орган, фізособа, яка використовує найману працю, зобов’язані письмово повідомити про причину такої відмови, яка має відповідати частині першій статті 22 КЗпП.
У випадку, коли працедавець не надає обґрунтовану відповідь щодо відмови у прийнятті на роботу, працівник має право звернутися до суду із позовом про порушення трудового законодавства (ст. 232 КЗпП).
За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області
У яких випадках маєте обов'язково складати звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та що вносити до кожного рядка звіту. Відеороз'яснення, зразок заповнення авансового звіту і пам’ятка щодо строків його подання та діючих санкцій