Робоча ситуація дня: Курсові різниці при трансфертному ціноутворенні

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи враховують курсові різниці при визначенні обсягу в 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні?

Чи враховують курсові різниці при визначенні обсягу в 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні?

Господарські операції визнаються контрольованими за умови, що загальна сума таких операцій платника податків із кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування ПДВ) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 Податкового кодексу України; ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Водночас, відповідно до пункту 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу. Тобто на кожну дату балансу потрібно перераховувати курсові різниці за монетарними статтями.

У пункті 4 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначено, що монетарні статті — статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

У кінці періоду при визначенні обсягу операцій у 50 млн. грн. для оцінки дії критерію застосування контрольованих цін при трансфертному ціноутворенні потрібно аналізувати весь оборот (заборгованість) за кредитом рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» з урахуванням курсових різниць.

Крім того, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV господарська операція — дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства.

Тому, зважаючи на фіскальну позицію податківців, визначати загальну суму здійснених операцій у 50 млн. грн. при трансфертному ціноутворенні потрібно з урахуванням курсових різниць.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
60

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39404

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді