Способи зміни зовнішньоекономічного договору при зміні ціни договору

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи потрібно укладати новий зовнішньоекономічний договір при зміні ціни в договорі з нерезидентом? Чи можна укласти додаткову угоду до зовнішньоекономічного договору?

Чи потрібно укладати новий зовнішньоекономічний договір при зміні ціни в договорі з нерезидентом? Чи можна укласти додаткову угоду до зовнішньоекономічного договору?

Механізм зміни ціни в господарському договорі передбачений частиною 5 статті 180 Господарського кодексу України, відповідно до якої за згодою сторін у господарському договорі може бути передбачено доплати до встановленої ціни за продукцію (роботи, послуги) вищої якості або виконання робіт у скорочені строки порівняно з нормативними.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

У випадку, якщо механізм зміни ціни (наприклад, у випадку зміни курсу валют) не передбачений у господарському договорі, сторони зобов’язані узгодити її додатково у письмовій формі, зважаючи на те, що ціна є істотною умовою договору, тобто умовою, при досягненні згоди щодо якої господарський договір вважається укладеним.

Відтак, зміна ціни можлива як шляхом розірвання договору і укладенням нового договору, так і шляхом укладення додаткової угоди, яка буде невід’ємною частиною попередньо укладеного договору.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 № 959-XII зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

Особливості укладення зовнішньоекономічних договорів встановлені Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженим наказом Мінекономіки від 06.09 2001 № 201 (далі — Положення № 201).

Відповідно до пункту 2 Положення № 201 за домовленістю сторін у договорі (контракті) можуть визначатися додаткові умови, зокрема:

  • різного роду захисні застереження, з якого моменту договір (контракт) починає діяти;
  • можливість і порядок унесення змін до договору (контракту) та ін.

Отже, у випадку внесення до зовнішньоекомічного договору застереження про те, що ціна може бути змінена шляхом укладення додаткових угод, така форма зміни ціни буде допустимою.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в експертно-правовій системі «Експертус Податки»

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
71429

Лікарняний під час відпустки: як перерахувати виплати і показати в Об’єднаній звітності

Якщо хвороба заскочила працівника зненацька під час його щорічної відпустки, оплатіть листок непрацездатності. Залишок щорічної відпустки він може використати після закінчення лікарняного або перенести на інший період. Як документально оформити ці події та показати в Об’єднаній звітності, розповів експерт
26

Незароблені відпускні: як відобразити відрахування в Об’єднаній звітності 2025

Працівник звільняється, не відпрацювавши робочого року, за який вже використав щорічну відпустку. За яких умов можна відрахувати незароблені відпускні? Як показати відрахування у звітності? Відповіді — у статті
35

Штатний розпис 2025: чи потрібно складати після скасування Господарського кодексу

Штатний розпис — постійний гість у кабінеті бухгалтера, адже це обов’язковий локальний акт. Складати його скеровувала стаття 64 Господарського кодексу. Але що буде зі штатним розписом після 28 серпня 2025 року, коли Господарський кодекс піде в архів? Час прощатися? Розбираємося
79596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді