СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
Ця норма передбачена законопроєктом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 31.01.2023 № 8401. ВРУ прийняла його за основу 29.05.2023.
У Федерації роботодавців України (далі — ФРУ) зазначають, що Кабмін залишив поза увагою той факт, що платники-спрощенці сплачують ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України без права віднесення податку до складу податкового кредиту.
Тож, у разі постачання товарів після скасування єдиного податку за ставкою 2% у платників виникнуть податкові зобов’язання з ПДВ, які не можна буде зменшити на суму податку, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України. Це є особливо критичним для підприємств з тривалим виробничим циклом.
Окрім того, велика кількість виробничих підприємств, які є платниками єдиного податку у розмірі 2%, є постачальниками товарів, робіт, послуг, що закуповують за кошти держбюджету.
Повернення обов’язку нарахування ПДВ змусить вносити зміни в укладені договори в частині збільшення вартості договору. Це у свою чергу збільшить платежі з бюджету на 20%.
ФРУ вважає, що законопроєкт в частині скасування сплати єдиного податку за ставкою 2% є передчасним без комплексного вирішення проблеми врегулювання механізмів формування податкових зобов’язань з ПДВ.
Бізнесу та бюджетній сфері репрезентували проєкт Держбюджету на 2025 рік. Ключовою позицією є рівень мінімальної зарплати. Проте маємо доволі цікаві норми, які впливають на сплату ЄСВ та виплату індексації. Експерт пояснив, до яких змін варто підготуватися