Бухгалтерський облік, оподаткування та трудові відносини під час воєнного стану
Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізосіб.
НБУ з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів госпдіяльності, надавачів платіжних послуг — юросіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.
Лист від 01.06.2023 № 25-0005/38228 є нагадуванням банкам. Його мета — звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах.
НБУ використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.
В листі йшлося про…
«Національний банк України (далі - Національний банк) в доповнення до листа від 08.12.2022 № 25-0014/84996 зі змінами внесеними листом від 13.12.2022 № 25-0005/86317 (далі - лист), повідомляє таке.
На виконання Листа Національного банку, банки-еквайри щопонеділка до 16-00 подають до НБУ інформацію щодо безготівкових платежів, здійснених у мережі Інтернет, у розрізі найменування клієнта/суб’єкта господарювання/надавача платіжних послуг, з яким Банком укладено договір.
Зі звітної дати, що є наступним понеділком після дня отримання цього листа, банки-еквайри подають інформацію щодо обсягів операцій з переказу коштів здійснених на підставі договорів укладених між банком та клієнтами, які дозволяють їм приймати до обслуговування ЕПЗ (електронні платіжні засоби) з метою проведення оплати товарів та/або послуг в мережі Інтернет (сервіс інтернет-еквайрингу), здійснення переказів з рахунку на рахунок з використанням реквізитів ЕПЗ (сервіс Р2Р-переказів), здійснення переказів з використанням реєстру платежів/ЕПЗ (сервіси «С2А» та/або «А2С»), у вигляді таблиці що додається у розрізі типів операції, що відповідають її суті».
Інформаційний простір сколихнув «злитий» лист Нацбанку. Він начебто приписує банкам передавати інформацію про карткові платежі та перекази коштів між фізичними особами незалежно від їх суми. Чи так це насправді й що приховує фінрегулятор — з’ясуємо у консультації