Все про екологічний податок в системі «Ексертус Головбух»
Відповідно до п. 250.9 ст. 250 Податкового кодексу України, якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснювати викиди, скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку (далі – Заява).
Заяву подають:
- в електронному вигляді через меню «Листування з ДПС» Електронного кабінету – за місцем обліку платника екологічного податку;
- або на паперових носіях – до територіального органу ДПС, за яким закріплено виконання повноважень територіального органу ДПС, який знаходиться на тимчасово окупованій території або території проведення бойових дій.
При цьому Заяву адресують органу ДПС за місцем обліку платника екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до статті 250 Податкового кодексу України (ПК).
Підпунктом 69.16 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК передбачено особливості щодо не нарахування та несплати екологічного податку для суб’єктів господарювання – платників екологічного податку, зареєстрованих (взятих на облік) за місцем розміщення об’єктів оподаткування на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, затверджених наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309.
За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням