З 11 жовтня інформацію на запити ДПС надаватимуть за оновленим Порядком
СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
Постанова КМУ від 06.10.2023 № 1058
Так, до числа суб'єктів, на яких поширюють дію Порядку, включили небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей та НКЦПФР.
Як і раніше, податкові органи мають право звернутися до платників із письмовим запитом про надання інформації та її документального підтвердження. В окремих випадках зазначений запит можуть надсилати з використанням технічних засобів електронних комунікацій з накладенням КЕП не лише керівника (його заступника), а й уповноваженої посадової особи) органу ДПС.
Платники та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані надавати інформацію, визначену в запиті органу ДПС, та її документальне підтвердження упродовж 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту. У разі проведення зустрічної звірки — упродовж 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
У разі отримання платником запиту про надання інформації та її документального підтвердження, які вже надавалися таким платником за попередніми запитами органу ДПС, платник вправі надати податківцям інформацію про дату надсилання та номер листа, в якому вказана така інформація. У такому разі платника звільняють від обов'язку надання інформації та її документального підтвердження в цій частині.
Інформацію на запит органу ДПС надають НБУ, банки, інші фінустанови, небанківські надавачі платіжних послуг, емітенти електронних грошей безоплатно. Порядок та обсяги установили Законами України:
- «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-III;
- «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX.
Постанова набрала чинності 11.10.2023 — це день, коли її опублікував «Урядовий кур’єр» № 204.
Новий закон про мобілізацію вплине як на життя громадян, так і на діяльність юридичних осіб. Пояснимо, які новації стосовно військово-транспортного обов’язку запрацюють найближчим часом