ДПС визначила вимоги для торговців щодо встановлення мінімальної кількості POS-терміналів

ДПС розробила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 894» та розмістила його на своєму вебпорталі

ДПС визначила вимоги для торговців щодо встановлення мінімальної кількості POS-терміналів

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Нагадуємо, що обов'язок для торговців забезпечувати можливість розрахунків за товари/послуги за допомогою безготівкових розрахунків (у тому числі електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) визначили пунктом 1 постанови КМУ від 29.07.2022 № 894 (далі — Постанова № 894).

Положення постанови № 894 не містять будь-яких параметрів для визначення мінімальної кількості пристроїв чи місць, де мають забезпечуватися вимоги Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX (далі — Закон № 1591) у частині здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги).

Цю ситуацію вже використовують недобросовісні госпсуб’єкти, які у торговому залі розмізстили два і більше місць розрахунків як стимулювання покупців до здійснення розрахунків готівкою, шляхом обмеження кількості місць із можливістю здійснення розрахунків за допомогою електронних платіжних засобів.

Зазначене досягатиметься великими рітейлами шляхом забезпечення у своїх супермаркетах можливості здійснення безготівкових розрахунків за допомогою електронних платіжних засобів лише в одному чи двох місцях із продажем товарів рештою кас лише за готівку.

Такий підхід створює великі черги для покупців, які виявляють бажання розрахуватися за допомогою електронних платіжних засобів, зумовлює незручності для них і змушує розраховуватися готівкою, щоб пришвидшити процес купівлі товарів (послуг).

Із системного аналізу положень Закону № 1591 та постанови № 894 вбачають, що такий підхід є законним, проте не відповідає суті та меті, закладеній законодавцем в ідею популяризації безготівкових розрахунків в Україні.

Розробленим проєктом пропонують:

  • обмежити дію норм постанови № 894 у сфері оптової торгівлі;
  • встановити співвідношення мінімальної кількості місць проведення розрахунків, де торговців зобов’яжуть забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), до загальної кількості місць розрахунків у господиниці (у т. ч. за допомогою електронних платіжних засобів та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв).

Змінами доповнюють новим абзацом підпункт 4 пункту 1 постанови № 894.

Так, визначають, що в разі, якщо у господиниці облаштовано два місця для здійснення розрахунків за товари (послуги), кількість місць, де торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), у тому числі за допомогою електронних платіжних засобів та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв, має становити не менше ніж 50% від загальної кількості місць проведення розрахунків у такій господарській одиниці.

Водночас, якщо кількість місць для здійснення розрахунків у господарській одиниці становить більше двох, кількість місць, де торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків, має становити не менше двох третіх від загальної кількості таких місць для здійснення розрахунків.

Крім того, проєктом визначають, що вимоги щодо встановлення POS-терміналів не поширюватимуть на торговців, які провадять госпдіяльність на територіях, на яких ведуть (велися) бойові дії або ТОТ, перелік яких затвердило Мінреінтеграції та упродовж трьох місяців після припинення ведення бойових дій або тимчасової окупації цих територій.

У разі прийняття постанова набере чинності з дня її опублікування.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304185

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200544

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33766

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24555

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді