ДПС визначила вимоги для торговців щодо встановлення мінімальної кількості POS-терміналів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПС розробила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 894» та розмістила його на своєму вебпорталі

ДПС визначила вимоги для торговців щодо встановлення мінімальної кількості POS-терміналів

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Нагадуємо, що обов'язок для торговців забезпечувати можливість розрахунків за товари/послуги за допомогою безготівкових розрахунків (у тому числі електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) визначили пунктом 1 постанови КМУ від 29.07.2022 № 894 (далі — Постанова № 894).

Положення постанови № 894 не містять будь-яких параметрів для визначення мінімальної кількості пристроїв чи місць, де мають забезпечуватися вимоги Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX (далі — Закон № 1591) у частині здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги).

Цю ситуацію вже використовують недобросовісні госпсуб’єкти, які у торговому залі розмізстили два і більше місць розрахунків як стимулювання покупців до здійснення розрахунків готівкою, шляхом обмеження кількості місць із можливістю здійснення розрахунків за допомогою електронних платіжних засобів.

Зазначене досягатиметься великими рітейлами шляхом забезпечення у своїх супермаркетах можливості здійснення безготівкових розрахунків за допомогою електронних платіжних засобів лише в одному чи двох місцях із продажем товарів рештою кас лише за готівку.

Такий підхід створює великі черги для покупців, які виявляють бажання розрахуватися за допомогою електронних платіжних засобів, зумовлює незручності для них і змушує розраховуватися готівкою, щоб пришвидшити процес купівлі товарів (послуг).

Із системного аналізу положень Закону № 1591 та постанови № 894 вбачають, що такий підхід є законним, проте не відповідає суті та меті, закладеній законодавцем в ідею популяризації безготівкових розрахунків в Україні.

Розробленим проєктом пропонують:

  • обмежити дію норм постанови № 894 у сфері оптової торгівлі;
  • встановити співвідношення мінімальної кількості місць проведення розрахунків, де торговців зобов’яжуть забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), до загальної кількості місць розрахунків у господиниці (у т. ч. за допомогою електронних платіжних засобів та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв).

Змінами доповнюють новим абзацом підпункт 4 пункту 1 постанови № 894.

Так, визначають, що в разі, якщо у господиниці облаштовано два місця для здійснення розрахунків за товари (послуги), кількість місць, де торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари (надані послуги), у тому числі за допомогою електронних платіжних засобів та/або платіжних застосунків, та/або платіжних пристроїв, має становити не менше ніж 50% від загальної кількості місць проведення розрахунків у такій господарській одиниці.

Водночас, якщо кількість місць для здійснення розрахунків у господарській одиниці становить більше двох, кількість місць, де торговці зобов’язані забезпечувати можливість здійснення безготівкових розрахунків, має становити не менше двох третіх від загальної кількості таких місць для здійснення розрахунків.

Крім того, проєктом визначають, що вимоги щодо встановлення POS-терміналів не поширюватимуть на торговців, які провадять госпдіяльність на територіях, на яких ведуть (велися) бойові дії або ТОТ, перелік яких затвердило Мінреінтеграції та упродовж трьох місяців після припинення ведення бойових дій або тимчасової окупації цих територій.

У разі прийняття постанова набере чинності з дня її опублікування.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18113

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21438

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
134113

Договір про надання поворотної фінансової допомоги

Скачати бланк договору поворотної фінансової допомоги, а також дізнатися про вимоги до договору поворотної фінансової допомоги, та на який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу зможете — у консультації
48651

Облік купівлі-продажу іноземної валюти

Які бухгалтерські проведення складати, щоб відобразити операції з придбання та продажу іноземної валюти, як рахувати курсові та сумові різниці, які особливості оподаткування таких операцій, зокрема у платників єдиного податку, — відповідаємо
599

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді