Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання
Національний банк повинен забезпечувати виконання завдань та функцій (Закон «Про критичну інфраструктуру»):
- суб’єкта національної системи захисту критичної інфраструктури,
- секторального органу у сфері захисту критичної інфраструктури,
- оператора критичної інфраструктури.
Беручи до уваги розширення функцій із захисту критичної інфраструктури у фінансовому секторі та з метою підвищення ефективності виконання відповідних завдань за цим напрямом Національний банк створив у своїй структурі окреме управління. Раніше частину функцій із захисту критичної інфраструктури виконував Департамент безпеки Національного банку.
Управління захисту критичної інфраструктури НБУ буде забезпечувати формування та реалізацію Національним банком державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури та виконуватиме функції, покладені на Національний банк Законом.
Управління захисту критичної інфраструктури входить до вертикалі підпорядкування «Платіжні системи та грошовий обіг», загальне керівництво якою здійснює заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.
«Національний банк постійно працює над посиленням захисту критичної інфраструктури у фінансовому секторі, особливо зважаючи на повномасштабну агресію рф. Створення самостійного профільного управління сприятиме забезпеченню безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури фінансового сектору, ефективного захисту від загроз та безперебійного надання фінансових послуг населенню», – сказав Олексій Шабан.
Далі Національний банк працюватиме над пошуком та відбором кандидата на вакантну посаду начальника новоствореного управління.
Тримайте роз’яснення, як податківці формують план-графік перевірок на 2025 рік і які показники діяльності підприємства можуть «зіграти» проти нього