Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
Таку особу можуть звільнити від передбаченої Податковим кодексом України (ПК) відповідальності за несвоєчасну сплату МПЗ, якщо погасить зобов'язання упродовж шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Для цього необхідно подати до податкової заяву про відсутність можливості виконання податкового обов'язку разом з документами, які підтверджують неможливість платника-фізособи, зокрема, самозайнятої особи, своєчасно виконати повинність (і обов'язок податкового агента теж).
Перелік документів визначили Порядком підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК (далі — Порядок № 225), що затвердив Мінфін наказом від 29.07.2022 № 225.
Тобто разом з заявою необхідно надати копію військового квитка або іншого документу, виданого відповідним держорганом, де вказані дані про призов на військову службу під час мобілізації на особливий період.
У разі відсутності у платника можливості підготувати таку заяву та відповідні документи (їх копії), інформацію у строки, що визначили пунктом 3 розділу ІІ Порядку № 225 (не пізніше 30.09.2022), платник має це зробити не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем, в якому відбудеться демобілізація (абз. 2 п. 4 розд. ІІ Порядку № 225).
За інформацією ДПС у Вінницькій області
Консультація допоможе платникам на загальній і спрощеній системах оподаткування правильно показати у бухобліку та фінзвітності розрахунки за МПЗ