Як обрахувати обсяг операцій для реєстрації платником ПДВ за договором комісії

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

За операціями, що здійснюєте в межах договорів комісії, під час такого обрахунку враховуйте обсяги постачання товарів, що передаєте/отримуєте у межах договорів комісії, а також суму комісійної винагороди

Як обрахувати обсяг операцій для реєстрації платником ПДВ за договором комісії

ПДВ: від азів до майстерності

При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з Податковим кодексом України (ПК), для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ враховуйте:

  • визначення терміну «постачання товарів/послуг» (пп. 14.1.185 та 14.1.191 ПК);

та

  • обсяги такого постачання протягом останніх 12 календарних місяців.

При здійсненні операцій в межах договорів комісії під час такого обрахунку враховуйте, зокрема:

  • обсяги постачання товарів/послуг, що передаєте/отримуєте у межах договорів комісії;
  • суму комісійної винагороди, яку отримує комісіонер за надання комісійної послуги.

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (ст. 1011 Цивільного кодексу України).

У комісіонера постачанням послуг вважають також надання комісійної послуги, за яку він отримує плату (комісійну винагороду).

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПК розташоване на митній території України (пп. «а» і «б» п. 185.1 ПК).

Базою оподаткування для товарів/послуг, що передають/отримують у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів/послуг, визначена у порядку, встановленому статтею 188 П (п. 189.4 ПК).

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюють статті 180 — 183 ПК та регламентує Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПК, у тому числі операцій з постачання товарів/послуг з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі (зокрема, але не виключно шляхом встановлення спеціального застосунку або додатку на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у податковому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК. Крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої групи (п. 181.1 ПК).

До оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, нульовою ставкою та ставкою 7 і 14%, звільнені та тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ.

При цьому при обрахунку загального обсягу таких операцій не враховуйте обсяг здійснених операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ.

За інформацією ДПС в Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
724412

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26970

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198323

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5608

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
14001

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді