Документальна позапланова перевірка за заявою платника: яку форму подавати

Форму та порядок подання платником податків заяви про проведення документальної позапланової перевірки (крім електронної перевірки) Податковий кодекс України не встановив

Документальна позапланова перевірка за заявою платника: яку форму подавати

Документальна позапланова перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених пунктом 78.1 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Контролюючим органам забороняють проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 ПК, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, охоплювались під час попередніх перевірок платника. При цьому обмеження у підставах проведення перевірок платників, визначені ПК, не поширюють на перевірки, що проводять на звернення такого платник (п. 78.2 ПК).

Заяву про проведення документальної позапланової перевірки подавайте у довільній формі до податкового органу за місцем його обліку.

У разі надходження заяви платника про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу може прийняти рішення про проведення перевірки такого платника, яке оформлює наказом (абз. 1 п. 78.4 ПК).

При цьому ПК не містить норми щодо обов’язковості проведення та строків для прийняття рішення про призначення такої перевірки. Таке рішення приймають з урахуванням:

  • ризиків в діяльності цього платника щодо приховування об’єктів оподаткування;
  • несплати ним податкових зобов’язань;
  • невиконання вимог іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи ДПС.

За інформацією ДПС в Черкаській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Статті за темою

Усі статті за темою

Валютне регулювання

Валютний нагляд з боку банків за операціям в іноземній валюті – це той інструмент, який накладає певні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності та валютних операціях. Це може стосуватися не лише підприємств і підприємців, але й звичайних фізосіб. Якими є ці нюанси для 2024 року розповімо в огляді
67183

Перевірки агропідприємств 2024: до чого готуватись

Під час війни перелік перевірок скоротився, але їх не припинили остаточно. Законотворці поступово скасовують заборони. Експерт підкаже, на які перевірки чекати цьогоріч аграріям. Розглянемо, які перевірки можуть проводити ДПС, ПФУ, Держпраці та Держпродспоживслужба
728

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді