З 31 травня подайте заяви для реєстрації обладнання для обробки тютюну до єдиного реєстру

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 31.05.2024 запрацює Єдиний державний реєстр обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів

З 31 травня подайте заяви для реєстрації обладнання для обробки тютюну до єдиного реєстру

Нагадуємо, що з 01.05.2024 набрала чинності постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів» від 26.04.2024 № 466. Її опублікував «Урядовий кур'єр» № 89.

Прийнятою постановою запроваджується Єдиний державний реєстр обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів (далі — Єдиний реєстр обладнання), який починає функціонувати через 30 днів з дня набрання чинності постановою, тобто з 31.05.2024.

Заяву про реєстрацію обладнання в Єдиному реєстрі обладнання затвердив Мінфін наказом від 29.02.2024 № 99.

Заяву про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів подають протягом 10 робочих днів з дня набуття права власності/користування на обладнання, що знаходиться на території України. У разі його ввезення на митну територію України — протягом 10 робочих днів із дня завершення його митного оформлення.

Для реєстрації обладнання в Єдиному реєстрі обладнання власники обладнання або імпортери обладнання, чи уповноважені ними особи або користувачі обладнання, що на 31.05.2024 перебуває у їх власності/користуванні, подають:

Це стосується обладнання:

  • яке вже внесли до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок;
  • яке не було внесене до нього у зв’язку з тим, що до уточнення переліку, зазначеного у статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі — Закон № 481), не підлягало внесенню до реєстру.

Це необхідно зробити протягом 10 календарних днів з дня початку функціонування Єдиного державного реєстру, тобто з 31.05.2024.

Якщо на дату початку функціонування Єдиного державного реєстру обладнання відсутні документи, які підтверджують ввезення обладнання на митну територію України або право власності/користування обладнання, у зв’язку зі спливом терміну їх зберігання або втратою таких документів внаслідок виникнення форс-мажорних обставин слід подати інші документи, що підтверджують наявність на обліку такого обладнання.

Нагадуємо, що за порушення норм статті 21 Закону № 481 до госпсуб’єктів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів (ст. 17 Закону № 481).

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
45

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65196

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275282

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311322

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді