З 31 травня подайте заяви для реєстрації обладнання для обробки тютюну до єдиного реєстру

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 31.05.2024 запрацює Єдиний державний реєстр обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів

З 31 травня подайте заяви для реєстрації обладнання для обробки тютюну до єдиного реєстру

Нагадуємо, що з 01.05.2024 набрала чинності постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів» від 26.04.2024 № 466. Її опублікував «Урядовий кур'єр» № 89.

Прийнятою постановою запроваджується Єдиний державний реєстр обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів (далі — Єдиний реєстр обладнання), який починає функціонувати через 30 днів з дня набрання чинності постановою, тобто з 31.05.2024.

Заяву про реєстрацію обладнання в Єдиному реєстрі обладнання затвердив Мінфін наказом від 29.02.2024 № 99.

Заяву про реєстрацію обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів подають протягом 10 робочих днів з дня набуття права власності/користування на обладнання, що знаходиться на території України. У разі його ввезення на митну територію України — протягом 10 робочих днів із дня завершення його митного оформлення.

Для реєстрації обладнання в Єдиному реєстрі обладнання власники обладнання або імпортери обладнання, чи уповноважені ними особи або користувачі обладнання, що на 31.05.2024 перебуває у їх власності/користуванні, подають:

Це стосується обладнання:

  • яке вже внесли до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок;
  • яке не було внесене до нього у зв’язку з тим, що до уточнення переліку, зазначеного у статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (далі — Закон № 481), не підлягало внесенню до реєстру.

Це необхідно зробити протягом 10 календарних днів з дня початку функціонування Єдиного державного реєстру, тобто з 31.05.2024.

Якщо на дату початку функціонування Єдиного державного реєстру обладнання відсутні документи, які підтверджують ввезення обладнання на митну територію України або право власності/користування обладнання, у зв’язку зі спливом терміну їх зберігання або втратою таких документів внаслідок виникнення форс-мажорних обставин слід подати інші документи, що підтверджують наявність на обліку такого обладнання.

Нагадуємо, що за порушення норм статті 21 Закону № 481 до госпсуб’єктів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів (ст. 17 Закону № 481).

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52415

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді