З 1 липня змінили строки проведення перевірок та зберігання документів щодо виплат доходів нерезидентів

Виплачуєте доходи нерезидентам — зберігайте документи, термін давності яких не сплив станом на 01.07.2024, за новими строками (7 років)

З 1 липня змінили строки проведення перевірок та зберігання документів щодо виплат доходів нерезидентів

З 1 липня 2024 року набрали чинності зміни щодо строків зберігання документів та строків давності визначення контролюючими особами податкових зобов’язань по операціях з нерезидентами. Зміни передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про електронні комунікації» щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України» від 21.05.2024 № 3721-IX (далі — Закон № 3721-IX).

Так, платники зобов'язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України (ПК), а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством строків, але не менше 2555 днів (7 років) — для документів та інформації, необхідних для здійснення податкового контролю, відповідно до статей 39 і 39-2, пункту 141.4 ПК.

Контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 ПК, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника у випадках, визначених ПК, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня — у разі проведення перевірки відповідно до статей 39 і 39-2, застосування вимог пункту 141.4 ПК), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 ПК, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, — за днем її фактичного подання.

Дані вимоги відповідно до пункту 73 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК застосовують до документів та інформації, пов’язаних із застосуванням вимог пункту 141.4 ПК, строк зберігання яких не закінчився на 01.07.2024 (день набрання чинності Законом № 3721-IX). А також до податкового контролю за визначенням грошових зобов’язань платника на підставі таких документів, застосовують вимоги щодо 2555-денного мінімального строку зберігання платниками документів та інформації, передбачені пунктом 44.3 ПК, та права контролюючого органу щодо визначення сум грошових зобов’язань платника протягом 2555-денного строку, передбачені статтею 102 ПК.

Платники, які здійснюють виплати доходів нерезидента та нерезиденти, які провадять свою діяльність на території України через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, зобов’язані зберігати документи, термін давності яких не сплив станом на 01.07.2024, за новими строками (7 років).

По таких платниках податків грошові зобов’язанні також визначатимуть за новими термінами давності (не пізніше закінчення 2555 дня).

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4197

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7340

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82402

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді