Затвердили форму та зміст Вимоги про виконання обов'язку військовозобов'язаним, резервістом

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міноборони наказом від 28.06.2024 № 430 затвердило Форму та зміст вимоги про виконання обов'язку (обов'язків) військовозобов'язаним, резервістом

Затвердили форму та зміст Вимоги про виконання обов'язку військовозобов'язаним, резервістом

Наказ Міноборони від 28.06.2024 № 430

Нагадуємо, 18 травня 2024 року набрав чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-IX. Ним, зокрема, доповнюють Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII (далі — Закон про мобілізацію) розділом VI-1 «Заходи впливу щодо громадян, які не виконують обов'язки, передбачені цим Законом, під час мобілізації».

Так, передбачили, що в разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків, визначених частинами першою, третьою статті 22 Закону про мобілізацію, та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 КпАП, керівник ТЦК звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК (ст. 27 Закону про мобілізацію).

У разі отримання письмової відповіді про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК його керівник протягом п’яти днів з дня отримання такої відповіді надсилає такому громадянину в паперовій формі засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу його місцезнаходження, місця проживання чи перебування вимогу про виконання обов’язку (обов’язків) військовозобов’язаним, резервістом.

На виконання норм частини другої статті 27 Закону про мобілізацію, Міноборони і затвердило Форму та зміст вимоги про виконання обов'язку (обов'язків) військовозобов'язаним, резервістом.

Днем вручення вимоги є:

  • день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв’язку;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою ТЦК;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Наказ Міноборони від 28.06.2024 № 430 набере чинності з дня його офіційного опублікування. На момент підготовки матеріалу документ не публікували.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12046

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52448

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді