Порядок стягнення штрафів з порушників будівельних норм буде жорсткішим

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У новій редакції викладено Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності

У новій редакції викладено Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Згідно з ним справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності як і раніше розглядатимуть Держархбудінспекція та її територіальні органи.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому штрафи за відповідні правопорушення може бути накладено на суб’єкта містобудування (юросіб та підприємців) протягом шести місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше ніж через три роки з дня його вчинення.

Уточнено, що днем виявлення правопорушення є день складення акта перевірки відповідного суб’єкта містобудування.

Тобто уряд посилив механізм стягнення штрафів з порушників будівельних норм, правил та інших нормативних документів у будівництві. Адже до цього при виявленні порушень Держархбудінспекція спочатку вручала припис про усунення порушень. Штраф накладався лише у випадку, якщо порушення так і не було усунено. Тепер при виявленні порушень інспектори Держархбудінспекції отримали змогу одразу накладати штраф на недбайливого забудовника.

Штраф, як і раніше, підлягає сплаті у 15-денний строк з дня вручення або надіслання постанови про накладення штрафу.

Разом з тим, притягнення суб’єктів містобудування до відповідальності не звільняє їх від відшкодування заподіяної внаслідок правопорушення шкоди.

Відповідну постанову суб’єкт містобудування, щодо якого її винесено, зможе оскаржити у суді протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк інспекції, яка винесла відповідну постанову.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12024

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52401

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді