Відповідно до статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
21 червня 2013 року було прийнято рішення про вилучення з 1 жовтня 2013 року із Державного реєстру моделей РРО, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 01.10.2013 № 522 затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. У порівнянні з попередньою редакцією з Державного реєстру вилучено моделі РРО, які не забезпечують виконання вимог Наказу Міністерства фінансів України від 08.10.2012 № 1057.
Реєстрацію зазначених РРО в органах Міндоходів буде скасовано. Відповідно до пункту 2.13 «Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)» податкові органи за місцем реєстрації попередять суб’єкти господарювання за місяць до настання терміну про необхідність скасування реєстрації РРО.
Таким чином, суб’єкти господарювання до отримання відповідного попередження від органу Міндоходів та протягом місяця після цього матимуть можливість використовувати при проведенні розрахункових операцій наявну касову техніку та здійснити заходи щодо її доопрацювання з метою виконання норм чинного законодавства.
Звертаємо увагу, що застосування штрафних санкцій за неподання до органів Міндоходів контрольно-звітної інформації РРО відповідно до вимог чинного законодавства настає з 1 січня 2014 року.