Уряд спростив процедуру реєстрації лікарських засобів в Україні

Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує процедуру реєстрації лікарських засобів, що закуповуються ДП «Медичні закупівлі України»

Уряд спростив процедуру реєстрації лікарських засобів в Україні

Відповідні зміни передбачені до Закону України «Про лікарські засоби» від 28.07.2022 № 2469-IX; далі — Закон про лікарські засоби.

Мета змін — розширити доступ пацієнтів до нових лікарських засобів та вакцин, які можуть закуповуватися ДП «Медичні закупівлі України»* (далі — МЗУ) коштом держбюджету. Зокрема, мова про реєстрацію препаратів, що внесені до переліку прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) лікарських засобів, вакцин та ліків, включених до бази даних лікарських засобів, що можуть закуповуватися у межах Надзвичайного плану Президента з надання допомоги в боротьбі з ВІЛ (President's Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR).

Наразі Закон про лікарські засоби передбачає спрощену процедуру реєстрації лікарських засобів, що закуповуються уповноваженою на закупівлі особою, для лікарських засобів, які зареєстровані компетентним органом Сполучених Штатів Америки, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, та застосовується на території цих країн чи компетентним органом Європейського Союзу за централізованою процедурою та застосовуються на території держав-членів ЄС.

До цього переліку також передбачили зміни у новому законопроєкті. Ідеться про лікарські засоби, зареєстровані у Великобританії, а також — у державах-членах Європейського Союзу за децентралізованою процедурою.

Наразі постачальники можуть зареєструвати лікарські засоби протягом одного місяця для постачання МЗУ, натомість Державний експертний центр МОЗ України проводить експертизу матеріалів при повній процедурі реєстрації протягом 7 місяців. На зареєстровані ліки заявнику видають посвідчення із зазначенням строку дії, протягом якого препарат дозволяється до застосування на території України. Такий препарат може застосовуватися в Україні протягом 5 років з дня його державної реєстрації. Після закінчення цього строку його подальше застосування можливе за умови перереєстрації.

* Державне підприємство «Медичні закупівлі України» — національна агенція, що забезпечує централізовані закупівлі ліків, медичних виробів та обладнання за кошти державного бюджету на замовлення МОЗ.

За інформацією МОЗ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9958

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4385

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
545

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді