З 2025 року ФОПи знову сплачуватимуть ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Народний депутат Ніна Южаніна у своєму Телеграм-каналі повідомила, що у 2025 році ФОПів зобов’яжуть сплачувати ЄСВ. Добровільною вона була з 1 березня 2022 року

З 2025 року ФОПи знову сплачуватимуть ЄСВ

Нардеп звернула увагу, що зупинення дії пункту 9-19 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) передбачили пунктом 3 Прикінцевих положень проєкту Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 № 12000.

Нагадуємо, відповідні зміни до Закону про ЄСВ внесли на початку повномасштабного вторгнення, а саме:

з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців всі підприємці мали право не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати ЄСВ за себе (Закон України від 15.03.2022 № 2120-IX).

Весь цей час сплата ЄСВ була добровільною. Проте ДПС неодноразово наголошувала, що сплата ЄСВ впливає на зарахування страхового стажу.

Але в прийнятому законі про Держбюджет-2025 дію цієї норми Закону про ЄСВ на 2025 рік зупинили.

Як зауважила Ніна Южаніна, у парламенті обіцяли, що пропозицію уряду обговорюватимуть, але жодних дискусій на цю тему ні в податковому, ні в соціальному, ні в головному бюджетному комітеті не було.

За її словами, голова податкового комітету взагалі назвав рішення про повернення обов’язкової сплати ЄСВ ФОПами логічним, «тому що пройшло вже достатньо багато часу в контексті відновлення всіх податків, які були раніше, до повномасштабної війни».

Ще одна норма щодо ЄСВ, яка залишилася незмінною з першої редакції Держбюджету-2025, — збільшення розміру максимальної бази для нарахування ЄСВ з нинішніх 15 (26 400 грн) до 20 мінімальних зарплат (35 200 грн).

Вона стосуватиметься великих зарплат до 160 тис. грн. А от дію скасування пільги зі сплати ЄСВ відчують усі підприємці (за винятком тих, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях).

За інформацією Ніни Южаніної

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна трудова: як перейти, перевірити і що з паперовою

Цифровізація змінює й таку консервативну сферу, як оформлення трудових відносин. Ще з червня 2021 року в Україні впровадили електронні трудові книжки. Як перенести дані про стаж з паперової трудової книжки до електронної трудової книжки, якими мають бути сканкопії, як зміниться порядок виходу на пенсію — про все це в огляді
68586

Пільги для мобілізованих ФОПів: що передбачають податкові новації

Мобілізованих ФОПів в автоматичному режимі звільнятимуть від податків і звітності — без зайвої бюрократії. З’ясуймо, як працюють нові норми, кого вони стосуються і що потрібно знати, аби скористатися пільгами
242

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді