МОЗ затвердив порядок подання звітності про інгредієнти тютюнових виробів та викиди

МОЗ наказом від 26.08.2024 № 1488 затвердив Порядок подання звітності, передбаченої статтею 11-1 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення»

МОЗ затвердив порядок подання звітності про інгредієнти тютюнових виробів та викиди

Наказ МОЗ від 26.08.2024 № 1488

Порядком визначили процедуру подання виробниками або імпортерами тютюнових виробів і трав'яних виробів для куріння (далі — виробники або імпортери) звітності про інгредієнти та викиди внаслідок вживання тютюнових виробів, інгредієнти трав'яних виробів для куріння.

Також прописали порядок оприлюднення Держпродспоживслужбою інформації про інгредієнти та викиди внаслідок вживання тютюнових виробів, інгредієнти трав'яних виробів для куріння, за винятком інформації, щодо якої виробником або імпортером обмежений доступ відповідно до пункту 7 розділу II прийнятого Порядку, шляхом використання інформаційно-комунікаційної системи, власником якої є Держпродспоживслужба.

Встановили, що виробники або імпортери щороку, не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним, починаючи з подання звітності за 2024 рік, подають звітність (інформацію), передбачену статтею 11-1 Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» від 22.09.2005 № 2899-IV, до Держпродспоживслужби шляхом заповнення програмними засобами інформаційно-комунікаційної системи (далі — ІКС) відповідних форм, розроблених з урахуванням вимог цього Порядку та додатків до нього.

Для виробників та імпортерів створять електронні кабінети. Під час реєстрації в ІКС кожному виробнику та імпортеру присвоять код надавача звітності. Код надавача звітності використовуватимуть під час кожного подання звітності.

Кожному тютюновому виробу, трав'яному виробу для куріння, щодо якого виробники або імпортери подають звітність, присвоюється ідентифікатор тютюнового виробу, трав'яного виробу для куріння, що базується на коді надавача звітності.

Виробники або імпортери, подаючи звітність про продукти з однаковим складом і дизайном, повинні використовувати такий ідентифікатор тютюнового виробу, трав'яного виробу для куріння.

Виробники або імпортери подають шляхом заповнення програмними засобами ІКС таку звітність:

  • інформацію про заявника (виробника чи імпортера) — додаток 1 до затвердженого Порядку;
  • інформацію про опис виробу — додаток 2. У разі якщо виріб представлений для продажу в різних форматах, заповнюють частину «Б» (окремо для кожного такого формату);
  • перелік інгредієнтів, використаних у виробництві тютюнового виробу (тютюн) — додаток 3;
  • перелік інгредієнтів, використаних у виробництві тютюнового виробу (добавки, інші речовини та елементи) — додаток 4.
  • заяву із зазначенням причин включення інгредієнтів у відповідні тютюнові вироби — додаток 5;
  • обсяг викидів смоли, нікотину, монооксиду вуглецю в диму сигарет та за наявності інформації про інші викиди та їх граничні рівні — додаток 6.

Наказ набере чинності з 1 січня 2025 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Станом на 29.10.2024 документ не опублікований.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Собівартість продукції підприємства: правила розрахунку

Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
86166

Реєстрація РРО: алгоритм, необхідні документи

Розрахунки за продані товари/послуги готівкою та з використанням платіжних карток суб’єкти господарювання мусять проводити, використовуючи зареєстровані РРО. Розберемо правила реєстрації РРО
38945

Як підтвердити та оформити форс-мажорні обставини

Форс-мажорні обставини — це ті непереборні обставини, що можуть завадити веденню господарської діяльності. Однак це й те, що може зняти відповідальність за невиконання договору. Особливо актуальним форс-мажор стає під час стихійного лиха та війни. Коли такі обставини визнаються, як їх довести, чи треба доводити форс-мажор під час війни — відповіді на ці запитання знайдете у консультації
39683

Як організувати виїзну торгівлю

Виїзна торгівля з автомобіля наразі — достатньо перспективний і маловитратний формат господарської діяльності, що дає можливість у найкоротші строки розгорнути торговельну точку практично в будь-якому місці. Тож із настанням тепла торговельний бізнес пересідає на колеса. Хоча продавати товари через засоби пересувної мережі можна й цілий рік. Розглянемо правила провадження позамагазинного продажу. Підкажемо також, у який спосіб краще розраховуватися з покупцями і як оприбутковувати виручку, коли торгуєте на виїзді
8058

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді