Як отримати грант на переробку: роз’яснення Мінекономіки

Отримати грант можна на умовах співфінансування. Мінекономіки роз’яснило деталі

Як отримати грант на переробку: роз’яснення Мінекономіки

Ще 20 українських підприємств стали переможцями грантової програми на переробку та отримають 84,9 млн грн від держави. Мінекономіки вже підписало наказ про надання грантів на суму понад 39,5 млн грн для восьми з 20 виробників. Рішення щодо надання грантів решті переможців ухвалюватиме Державний центр зайнятості.

Цього разу переможцями грантової програми стали підприємства з різних галузей: дерево- та металообробки, виробники кормів для тварин, різноманітного устаткування, будівельних конструкцій. Серед переможців є виробники безпілотних літальних апаратів.

Гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості надаються для закупівлі та введення в експлуатацію виробничого обладнання.

Як отримати грант?

Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50% вартості проєкту покриває грант, решту сплачує переробник.

Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БПЛА чи належить до поліграфічного сектору, держава компенсує до 80% вартості проєкту, а грантоотримувач покриває 20%.

Програма фінансується з двох джерел:

  • бюджетних коштів (включаючи донорські внески до «Фонду відновлення та трансформації економіки»). Накази про надання грантів з бюджету видає Мінекономіки в межах плану щомісячних бюджетних асигнувань;
  • з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Накази про надання грантів видає Державний центр зайнятості на основі інформації від Мінекономіки.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1350

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28628

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді