Таким чином, Україна розпочинає підготовчий етап до приєднання до європейської структури зайнятості, відповідно до рекомендацій Європейської Комісії.
Вони представлені у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року.
Ухвалений план є важливим кроком до інтеграції в європейський ринок праці та запровадження вільного руху працівників. Підготовчі заходи, передбачені планом, спрямовані на забезпечення підґрунтя для приєднання до EURES.
Зокрема, йдеться про вивчення можливостей, пов’язаних із сумісністю українських систем і структур з вимогами EURES, впровадженням регламентів, які дозволять Україні ефективно взаємодіяти з європейськими базами даних про робочу силу.
Зазначимо, що на сьогодні EURES підтримує вільне пересування робочої сили в 31 державі Європейського Союзу та Європейського Економічного Простору. Платформа містить понад 4 мільйони вакансій, є досить зручною та ефективною для роботодавців та шукачів роботи у Європі.
Наразі план заходів значною мірою спрямований на вивчення досвіду країн, які вже пройшли шлях приєднання до EURES. Зокрема, Польщі та Хорватії.
Як пояснила Заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна, є низка питань, які потребують ретельного дослідження, аби Україна ефективно доєдналася до мережі EURES. Серед них:
відповідність національної класифікації професій міжнародним та європейським нормам та стандартам;
- роль посередників на ринку праці;
- охоплення мережею EURES здобувачів освіти та стажистів тощо.