Україна готується до інтеграції в європейський ринок праці

Уряд затвердив План заходів щодо приєднання до Європейської мережі служб зайнятості (EURES). Ця структура підтримує вільне пересування робочої сили в 31 державі ЄС

Україна готується до інтеграції в європейський ринок праці

Таким чином, Україна розпочинає підготовчий етап до приєднання до європейської структури зайнятості, відповідно до рекомендацій Європейської Комісії.

Вони представлені у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року.

Ухвалений план є важливим кроком до інтеграції в європейський ринок праці та запровадження вільного руху працівників. Підготовчі заходи, передбачені планом, спрямовані на забезпечення підґрунтя для приєднання до EURES.

Зокрема, йдеться про вивчення можливостей, пов’язаних із сумісністю українських систем і структур з вимогами EURES, впровадженням регламентів, які дозволять Україні ефективно взаємодіяти з європейськими базами даних про робочу силу.

Зазначимо, що на сьогодні EURES підтримує вільне пересування робочої сили в 31 державі Європейського Союзу та Європейського Економічного Простору. Платформа містить понад 4 мільйони вакансій, є досить зручною та ефективною для роботодавців та шукачів роботи у Європі.

Наразі план заходів значною мірою спрямований на вивчення досвіду країн, які вже пройшли шлях приєднання до EURES. Зокрема, Польщі та Хорватії.

Як пояснила Заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна, є низка питань, які потребують ретельного дослідження, аби Україна ефективно доєдналася до мережі EURES. Серед них:

відповідність національної класифікації професій міжнародним та європейським нормам та стандартам;

  • роль посередників на ринку праці;
  • охоплення мережею EURES здобувачів освіти та стажистів тощо.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді