До 1 грудня подайте заяву до Держпраці щодо медичного огляду працівників

Роботодавець зобов’язаний власним коштом профінансувати та організувати проведення попереднього і періодичних медоглядів працівників

До 1 грудня подайте заяву до Держпраці щодо медичного огляду працівників

З метою профілактики та запобігання професійним захворюванням та виробничому травматизму, який може бути викликаний погіршенням стану здоров’я працівників, роботодавець має забезпечити проведення для них медичних оглядів (ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Медичний огляд працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та щорічний обов’язковий медичний огляд осіб віком до 21 року проводять відповідно до наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок).

Порядок призначений для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та виду економічної діяльності.

Порядок проведення профілактичних медоглядів працівників

Обов’язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди проводять для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року.

Щорічно за заявкою роботодавця (його представника), за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи:

  • визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду;
  • складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

До 1 грудня поточного року роботодавець (або його представник) має звернутись із письмовою заявою до територіального Міжрегіонального управління Держпраці для визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду в наступному році.

Для складання Акта визначення категорії працівників до територіального Міжрегіонального управління Держпраці роботодавець разом з заявкою надає лабораторні дослідження умов праці. Дослідження виробничих факторів проводять лабораторії, атестовані на право проведення таких робіт. Інформацію про зазначені лабораторії розміщують на офіційному веб-сайті Держпраці.

Додатково до заяви додають наступні матеріали:

  • витяг зі штатного розкладу підприємства чи установи із зазначенням назви цеху (дільниці), відділу, підрозділу та інш., професії (посади) за ДК003:2010 та кількості працівників за цією професією;
  • відомості про загальну кількість працюючих станом на дату надання заяви, у т. ч. жінок та осіб до 21 року.
  • перелік працівників, які виконують небезпечні роботи, що перелічені в додатку 5 Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників Порядку.

Фахівці гігієни праці разом з роботодавцем та за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи складають Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду (далі — Акт).

На підставі складеного Акта роботодавець складає упродовж місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам (далі — Списки). Форма зазначена у додатку 2 Порядку. Списки узгоджує в територіальному Міжрегіональному управлінні Держпраці. Один примірник Списку залишає на підприємстві, другий — надає в заклад охорони здоров’я, що проводитиме медогляд працівників, третій — до територіального Міжрегіонального управління Держпраці, четвертий — до управління виконавчої дирекції Фонду.

За результатами періодичних медичних оглядів (протягом місяця після їх закінчення) Комісія закладу охорони здоров’я, який проводив медогляд працівників певних категорій, оформляє Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників (далі – Заключний акт). При підписанні Заключного акта роботодавець зобов’язаний надати інформацію про виконання заходів зазначених за попередній рік, а також інформацію про неоглянутих працівників та причини.

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Послуги кейтерингу: облік та організація

Одне з віянь сьогоднішнього часу – спрощення та передача несуттєвих для підприємства, закладу, установи процесів іншим, більш професійним у цьому виконавцям. Кейтеринг – що це, навіщо він потрібен та як вести облік кейтерингу
3015

Облікова політика підприємства

В обліковій політиці підприємство закріплює свій вибір у варіативних правилах ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Або ж — зазначає свій підхід до обліку, якщо нормативка не передбачає варіантів обліку щодо окремих операцій. Облікова політика не раз була надійним помічником підприємств під час судових тяжб із податківцями. Тож підходьте до її розробки стратегічно, а головне — дотримуйтесь обраних в ній правил, щоб сформувати механізм захисту у разі претензій фіскальних органів та можливих судових спорів
90033

Інвентаризація: як організувати та провести

Інвентаризація на підприємстві: чому вона важлива, як правильно підготуватися, хто відповідає за її проведення. Розглядаємо особливості річної інвентаризації, строки та процедуру, а також як скласти наказ
209120

Договір про надання послуг зразок

У суб’єктів господарювання під час господарської діяльності доволі часто виникає потреба отримати послуги (аудиторські, юридичні, експедиторські тощо) від інших осіб. У таких випадках сторони застосовують договір про надання послуг. У консультації розглянемо оформлення договору про надання послуг
96745

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді