Як повернути ЄСВ, якщо наявна переплата або сплатили не на той рахунок

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Повернення коштів ЄСВ здійснюється на підставі Заяви платника про повернення коштів

Як повернути ЄСВ, якщо наявна переплата або сплатили не на той рахунокПорядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів затвердив Мінфін наказом від 23.07.2021 № 417 (далі – Порядок № 417).

До Заяви про повернення коштів обов’язково додайте копію розрахункового документа (платіжної інструкції, квитанції), що підтверджує сплату коштів ЄСВ (до Заяви в електронній формі — електронну копію розрахункового документа). Копію розрахункового документа завіряє платник особисто.

Зверніть увагу, що кожна Заява може містити лише одну копію одного розрахункового документа. Тобто на кожну платіжну інструкцію заповнюйте окрему Заяву.

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 Порядку № 417, Заяву подавайте до територіально органу ДПС за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених коштів. Форму заяви визначили у додатку 1 до Порядку № 417.

Таку Заяву, із завіреною копією платіжної інструкції (в pdf форматі), також можна надати в розділі «Листування з ДПС» безкоштовного сервісу «Електронний кабінет платника податків».

Якщо за результатами розгляду Заяви встановили правомірність повернення коштів, орган ДПС формує Висновок про повернення коштів та розрахунковий документ на повернення коштів з відповідного небюджетного рахунку за субрахунком 3556 «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску», на який їх сплатили. Після чого подає його на виконання до Держказначейства.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ: ставки, сплата, строки звітування

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, єдиний соціальний внесок (ЄСВ), як постановляє Закон про ЄСВ, сплачують роботодавці за своїх працівників, коли нараховують заробітну плату, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деякі інші виплати. Ще його сплачують «за себе» фізособи-підприємці. Усе про останні зміни щодо ЄСВ — читайте у статті
148240

Сплата ЄСВ у 2025 році

Єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці за своїх працівників після нарахування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деяких інших виплати. Ще його сплачують фізособи-підприємці — «за себе». Усе про ЄСВ — в огляді
35587

Сплата ЄСВ з мінзарплати: ситуації з практики

Прийняття на роботу не в перший календарний день місяця, перехідні лікарняні, неповний робочий час, внутрішнє сумісництво — ситуації, коли зарплата працівника може бути менша за мінімальну. Чи потрібно в таких випадках виконувати вимогу про сплату ЄСВ з мінзарплати? У консультації детально розглянемо кожну зі цих ситуацій і з’ясуємо, коли все ж потрібно сплачувати ЄСВ з мінзарплати, а коли — з фактично нарахованої
9029

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді