Реформа податкового адміністрування: Голова ДПС назвав основні напрями роботи

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
ДПС, серед іншого, впроваджує ризик-орієнтований підхід до формування планів перевірок

Реформа податкового адміністрування: Голова ДПС назвав основні напрями роботи

Голова ДПС Руслан Кравченко провів робочу зустріч з представниками МВФ Енріко Аавом та Сюзан Бетс. Учасники обговорили конкретні заходи виконання отриманих ДПС рекомендацій у межах технічної допомоги Департаменту з бюджетних питань МВФ у рамках впровадження Національної стратегії доходів до 2030 року.

«Реформа податкового адміністрування триває. Разом із командою Міжнародного валютного фонду працюємо над комплексом заходів, щоб зробити систему більш ефективною, прозорою та сучасною», — підкреслив Руслан Кравченко.

За його словами, ДПС вже активно працює на такими основними напрямами:

  1. Управління реформами — оновлюють критерії моніторингу реформ та впроваджують ефективне управління змінами.
  2. Управління комплаєнс-ризиками — здійснюють розробку ключових показників ефективності для експериментального проєкту, аудит навичок співробітників тощо.
  3. Податковий аудит — впроваджують ризик-орієнтовані підходи до аудиту, розробляють ключові показники ефективності аудиту.
  4. Реформи у сфері IT — підвищують автоматизацію процесів для зниження адміністративного навантаження та максимальної прозорості.

Під час зустрічі узгодили план спільної роботи на найближчий час щодо удосконалення процесів здійснення податкового аудиту, зокрема, в частині визначення стратегічних та операційних цілей цієї діяльності ДПС, впровадження ризик-орієнтованого підходу до формування планів перевірок.

Це дозволить Україні досягти виконання відповідних маяків меморандуму з МВФ і створити систему податкового адміністрування, що відповідатиме кращим міжнародним стандартам.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1626

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
364703

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді