Як звітувати неприбутковій організації за 2024 рік

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Граничний термін звітування для неприбуткової організації за 2024 рік — 3 березня 2025 року

Як звітувати неприбутковій організації за 2024 рік

Хто подає Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — Звіт) подають всі установи та організації, які відповідно до пункту 133.4 Податкового кодексу України (ПК) мають статус неприбуткових і перебувають в Реєстрі неприбуткових, що веде ДПС.

Які терміни подання Звіту?

Звіт є податковою декларацією. Податкові декларації подають за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

У разі, якщо останній день строку для подання податкової декларації, припадає на вихідний або святковий день, цей граничний день переносять. Отже, останнім днем, коли неприбуткова організація може надати Звіт, вважають операційний (банківський) день, який слідує за вихідним або святковим днем.

Таким чином, граничний термін звітування для неприбуткової організації за 2024 рік03.03.2025 (понеділок).

Куди подавати Звіт?

Звіт слід подавати до органу ДПС за місцем податкової адреси. Податковою адресою неприбуткової організації є її місцезнаходження, зафіксоване в ЄДР.

Яким наказом затвердили форму Звіту?

Форму Звіту затвердив Мінфін наказом від 17.06.2016 № 553. Звіт складається із табличної частини та трьох додатків: ГД, ВД та ФЗ.

Чи потрібно у Звіті відображати всі суми доходів та витрат, відображені у бухгалтерському обліку (у т. ч. нарахованої амортизації основних засобів)?

Дані, наведені у Звіті, ґрунтуються на даних бухобліку та фінзвітності. Отже, всі суми доходів та витрат (у т. ч. нарахованої амортизації основних засобів), сформовані за правилами бухобліку, мають бути відображені у Звіті.

Чи можна в Звіті благодійну та гуманітарну допомогу (отриману і видану) відображати разом?

У Звіті благодійну та гуманітарну допомогу відображайте окремо.

У рядку 1.6 Звіту зазначайте загальну суму отриманої безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань, милосердя. Сума в цій графі складається із суми граф 1.6.1, 1.6.2 та 1.6.3.

  • 1.6.1 — зазначайте благодійну допомогу отриману (визначена Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI).
  • 1.6.2 — гуманітарну допомогу (визначена Законом України від 22.10.1999 № 1192-XIV). До цього рядку переносьте сумарне значення графи 9 розділу ІІ додатка ГД до Звіту.
  • 1.6.3 — суму коштів або вартість товарів, робіт, послуг, які добровільно перерахували (передали) неприбутковій організації з конкретною метою – на потреби ЗСУ, інших силових структур для оборони країни. Це спеціальні засоби індивідуального захисту (каски, бронежилети, виготовлені відповідно до військових стандартів), технічні засоби спостереження, лікарські засоби та медичні вироби, засоби особистої гігієни, продукти харчування, предмети речового забезпечення, а також інші товари, виконання робіт, надання послуг за переліком, що визначає КМУ.

Відповідальність за неподання Звіту?

За неподання або несвоєчасне подання Звіту передбачили штраф у розмірі 340 грн. Повторно, протягом року — 1 020 грн за кожне неподання або несвоєчасне подання.

За інформацією ДПС у Львівській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
42

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65195

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275279

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді