Нестандартна тривалість робочого часу: чи є порушенням

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
У жодному нормативно-правовому акті не зазначили, що тривалість роботи на день має дорівнювати саме 8 годинам

Нестандартна тривалість робочого часу: чи є порушенням

Організація для окремої категорії працівників хоче ввести такий режим роботи: з понеділка по четвер — з 09:00 до 17:45 (робота — 8 год. 15 хв. і 30 хв. перерва), п’ятниця — з 09:00 до 16:30 (7 год. роботи, 30 хв. перерва). Федерація професійних спілок України роз’яснила, як розрахувати норму тривалості робочого часу.

Головною умовою дотримання норми тривалості робочого часу є дотримання тривалості 40 годин на тиждень, як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні (ст. 50 Кодексу законів про працю України).

Так, у багатьох організаціях застосовують, наприклад, обідню перерву тривалістю 45 хв. Робочий день у такому випадку з понеділка по четвер дорівнює 8 год. 15 хв. Проте у п’ятницю це дає можливість встановити робочий день тривалістю 7 годин. Норма тривалості робочого часу при цьому за тиждень дорівнює 8 годинам.

Місячну тривалість робочого часу розраховують, виходячи з розрахунку 40-годинного робочого тижня. Але для підприємств з шестиденним і п’ятиденним робочим тижнем вона буде відрізнятися тривалістю, хоча це не вважатимуть понаднормовою працею.

Отже, у заданому випадку ФПУ рекомендує розраховувати норму тривалості робочого часу на місяць, виходячи з вашого режиму роботи організації і норми 40 годин на тиждень.

У табелі слід зазначати «8-15» або «7» (пт).

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Що стосується оплати:

  1. Якщо працівникам встановили місячні оклади, то не має значення, скільки часу вони працюють на день: 8 год. 15 хв чи 7 год. При відпрацюванні повної норми тривалості робочого часу за місяць вони отримають місячний оклад, а в разі відсутності деякий час — пропорційно відпрацьованому часу.
  2. Якщо ж у працівників погодинна оплата праці, то заробітну плату нараховуйте пропорційно відпрацьованому часу.

Графік і режим роботи необіхідно відобразити в Правилах внутрішнього трудового розпорядку.

За інформацією ФПУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12027

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді