Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюють сумарно і становить 126 календарних днів

Жінкам на підставі медичного висновку надають оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів (к. дн.) до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів — 70 к. дн. після пологів, починаючи з дня пологів (ст. 178 Кодексу законів про працю України).
Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюють сумарно і становить 126 к. дн. (140 к. дн. — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Вона надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.
За бажанням жінки їй надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.
Підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку.
За інформацією Держпраці у Вінницькій області
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Усе про податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки: хто, коли та скільки платить у 2025 році