Змінять порядок одночасного проведення перевірок контролюючими органами та органами фінконтролю

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
18 березня Мінфін оприлюднив проєкт постанови КМУ зі змінами до Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю

Змінять порядок одночасного проведення перевірок контролюючими органами та органами фінконтролю

Проєкт постанови розроблений для реалізації положень Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу» від 22.08.2024 №3926-IX.

Пропонують внести зміни до Порядку координації одночасного проведення планових перевірок (ревізій) контролюючими органами та органами державного фінансового контролю, що затвердив КМУ постановою від 23.10.2013 № 805 (далі — Порядок).

На сьогодні норми Порядку не містять правових підстав для забезпечення участі митних органів у процесі одночасного проведення запланованих перевірок.

Крім того, існує необхідність відокремити процеси перевірки, які здійснюють контролюючі органи щодо своєчасності, достовірності повноти нарахування та сплати податків, зборів, платежів з ревізіями фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють органи державного фінансового контролю.

tg_4.png

З огляду на це Порядок потребує актуалізації та удосконалення окремих процесів під час координації одночасного проведення планових перевірок / ревізій контролюючими органами та органами державного фінансового контролю.

Проєктом акта передбачено одночасність процесу проведення у звітному періоді перевірок одного і того самого суб’єкта господарювання контролюючими органами та органами державного фінансового контролю.

Уточнюють, що планування перевірок фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, які проводять для забезпечення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, зборів, платежів, здійснюють щороку податкові органи та щокварталу митні органи.

Планування ревізій фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання здійснюється щокварталу органами державного фінконтролю.

Для забезпечення одночасного проведення перевірок / ревізій, запланованих на I квартал (січень — березень) наступного року, до 10 грудня поточного року контролюючі органи та органи фінконтролю узгоджують між собою дати проведення таких перевірок / ревізій.

Планування ревізій на II—IV квартали поточного року органи державного фінконтролю здійснюють з урахуванням:

та

  • плану-графіка документальних планових перевірок на відповідний квартал, оприлюдненого на офіційному вебсайті Держмитслужби.

Планування перевірок на II–IV квартали поточного року митні органи здійснюють з урахуванням плану-графіка документальних планових перевірок на поточний рік, оприлюдненого на офіційному вебсайті ДПС.

Якщо запланували одночасне проведення у звітному періоді перевірки / ревізії одного і того самого суб’єкта господарювання, контролюючі органи та орган державного фінконтролю узгоджують між собою дату початку проведення такої перевірки / ревізії. СГ інформують про це не пізніше ніж за 10 днів до початку проведення документальної планової перевірки / ревізії про дату її початку.

У разі затвердження постанова набере чинності з наступного дня після того, як її офіційно опублікують.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
19312

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20976

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
36256

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді