Як подати корегуючу заявку-розрахунок на зменшення суми лікарняних

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Фінансування листків непрацездатності страхувальникам здійснює ПФУ на підставі заяв-розрахунків, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат

Як подати корегуючу заявку-розрахунок на зменшення суми лікарняних

У разі якщо сума отриманих страхувальником страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання страхових виплат, невикористані страхові кошти повертаються протягом трьох робочих днів на окремий рахунок ПФУ та до територіального органу ПФУ обласного управління за місцем обліку страхувальника надсилається письмове пояснення причин повернення коштів (частина перша статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

ПФУ технічно реалізував можливість формування страхувальниками в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ корегуючих заяв-розрахунків.

Тобто у випадку виявлення страхувальником помилки при розрахунку виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яка призвела до завищення нарахованої суми лікарняних та отримання зайвих страхових коштів, страхувальнику потрібно сформувати корегуючу заяву-розрахунок за типом корегування «Корегування зменшення» до заяви-розрахунку, яку вже профінансували та яка перебуває у статусі «Оплачено» (із зазначенням у відповідних полях правильної суми страхової виплати, що нарахована на підставі листка непрацездатності застрахованої особи).

При цьому до сформованої заяви-розрахунку необхідно додати скановану копію платіжного документа, яким підтверджується факт повернення зайво отриманих страхових коштів на рахунок ПФУ, та вибрати причину розбіжності суми у відповідній графі онлайн-форми.

Покрокова інструкція «Як подати корегуючу заяву-розрахунок» (ознайомитись).

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
845

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
71413

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21550

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді