Пенсійний фонд реалізував новий електронний сервіс

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Повідомлення та заяву на отримання компенсації за безоплатне розміщення ВПО можна подати онлайн

Пенсійний фонд реалізував новий електронний сервіс

Пенсійний фонд реалізував новий електронний сервіс, який дозволяє дистанційно звернутись за призначенням компенсації витрат за безоплатне розміщення ВПО з відповідним повідомленням та заявою через вебпортал е-послуг ПФУ.

Нагадуємо, що з 1 березня 2025 року Пенсійний фонд України здійснює повноваження щодо розгляду нових звернень про призначення компенсації витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО). За цей час до територіальних органів надійшло майже 2 тисячі відповідних повідомлень та заяв.

Для онлайн-реєстрації повідомлення та заяви через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України алгоритм дій наступний

1.Особа, яка розмістила ВПО та бажає подати онлайн документи для призначення виплати, має авторизуватися в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) і натиснути кнопку «Увійти».

Пенсійний фонд реалізував новий електронний сервіс

2. У лівому боковому меню «Комунікації з ПФУ» обрати вкладку «Заява особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат».

image43

3. У полі, що з’явиться на екрані, обрати вікно «Первинне заповнення повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб та Заяви особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат».

image26

4. Заповнити онлайн-форму заяви: людина, яка надає прихисток ВПО, вказує загальні дані про себе, зазначає документ, що посвідчує її особу, місце фактичного проживання та місце реєстрації, надає відомості про житло та дані виплатних реквізитів.

Важливо!

Поля, позначені зірочкою «*», є обов’язковими для заповнення.

image51

5. В частині онлайн-форми заяви «Учасники звернення» людина, яка надає прихисток, зазначає дані членів внутрішньо переміщених осіб, які проживатимуть у наданому житлі, обов’язково вказує дані уповноваженого представника* цих внутрішньо переміщених осіб та натискає кнопку «Зберегти».

* Уповноваженим представником внутрішньо переміщеної особи може бути особа з числа ВПО, яка проживає в даному житловому приміщенні. Додатково такі повноваження не потребують підтвердження.

image53

6. Крім цього, особа, яка надає прихисток, додає скановані копії документів, перелік яких зазначено у випадаючому меню, надає згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, та натискає кнопку «Зберегти».

image79

7. На екрані у сусідніх (паралельних) вкладках з’явиться згенерована екранна форма Повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, та Заяви особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб.

Особа, яка надає прихисток ВПО, переглядає документи та натискає кнопку «Зберегти».

image11

8. Після цього документи набувають статусу «Очікує підпису».

image13

9. Водночас, Повідомлення та Заява стають доступними в особистому кабінеті уповноваженого представника ВПО.  Для ознайомлення з документами у полі, що з’явиться на екрані йому потрібно обрати вікно «Підписати повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб та Заяву особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат».

image59

Уповноважений представник ВПО має перевірити зазначені в документах дані, за потреби, відредагувати їх, зберегти та підписати за допомогою КЕП.

Після цього у кабінеті особи, яка надає прихисток ВПО, у вікні «Підписати повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб та Заяву особи, яка розмістила внутрішньо переміщених осіб, про отримання компенсації витрат» зміниться  запис про подання документів на «Підписано».

10. Для завершення процесу подання повідомлення та заяви на отримання компенсації за безоплатне розміщення ВПО, особі, яка надає прихисток, потрібно підписати за допомогою КЕП відповідні документи, натиснувши піктограму (олівець).

image78

11. Електронні документи, підписані КЕП, надходять для опрацювання до Пенсійного фонду України. Статус надісланих документів особа, яка безоплатно надає прихисток, та розміщені ВПО можуть перевірити в розділі «Мої звернення».

image60

За інформацією Пенсійного фону України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
845

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9257

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104724

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30654

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19633

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді