Виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції під час воєнного стану: чи буде штраф?

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
У період воєнного стану відповідальність за помилки у Звіті про контрольовані операції зберігається

Виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції під час воєнного стану: чи буде штраф?

Що потрібно знати платникам податків про відповідальність за самостійне виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції під час дії воєнного стану?

Платники податків, які здійснювали контрольовані операції протягом звітного року, зобов’язані щороку подавати Звіт про контрольовані операції (Звіт) до 1 жовтня наступного року. Якщо після подання звіту було виявлено помилки, їх можна виправити шляхом подання уточнюючого Звіту.

Але чи буде штраф, якщо виправлення зроблено добровільно — особливо під час воєнного стану?

Що говорить Податковий кодекс України (ПК)?

Подання уточнюючого Звіту не звільняє від відповідальності.

За неподання або несвоєчасне подання інформації про всі контрольовані операції передбачили штраф — 1% від незадекларованих сум, але не більше 300 прожиткових мінімумів.

Якщо уточнюючий звіт подали із затримкою — накладається окремий штраф за кожен день прострочення.

Зміни із 2025 року

Із березня 2025 року діють оновлені правила.

Так, за несвоєчасне декларування контрольованих операцій — штраф 1 прожитковий мінімум за кожен день, але не більше:

  • або 300 прожиткових мінімумів,
  • або 0,5% від суми незадекларованих операцій — що менше.

А як під час війни?

Попри воєнний стан, спеціальних послаблень щодо подання уточнюючих звітів про контрольовані операції не передбачили. Це означає, що штрафи застосовуються на загальних підставах — навіть якщо помилки були виправлені добровільно.

Таким чином, навіть у період воєнного стану, виправлення помилок у Звіті про контрольовані операції не звільняє від відповідальності.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1121

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38179

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149400

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді