Чи можна сплачувати добровільні пенсійні внески, перебуваючи за кордоном
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Періодичність та розмір сплати добровільних внесків визначає людина самостійно, виходячи з фінансових можливостей.
Для того щоб до страхового стажу зарахували повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, який становить 22% від мінімальної заробітної плати, тобто 1 760 грн (8 000 грн х 22%).
Якщо сума добровільного внеску є меншою від розміру мінімального страхового внеску, до страхового стажу зарахують період, який визначають пропорційно сплаченому внеску.
У разі ж якщо людина, яка сплачує добровільний внесок, є застрахованою особою, тобто вона працює і за неї роботодавець також сплачує внески, при обчисленні пенсії їй врахують збільшену заробітну плату, з урахуванням суми сплаченого добровільного внеску.
Середню зарплату тепер визначаємо за місячний період, а не квартальний. Податкову декларацію теж не обов’язково подавати саме як квартальну. Ці зміни актуальні для критичних підприємств, які поновлюють свій статус. Не обійшлося без змін у строках, коли подавати заяву на анулювання відстрочки. Про зміни, що працюють із 5 березня, — в коментарі експерта
Щоб скористатися можливістю добровільної участі, потрібно укласти Договір з Пенсійним фондом України на вебпорталі Пенсійного фонду України www.portal.pfu.gov.ua саме в електронній формі.
В особистому кабінеті на вебпорталі Фонду потрібно:
- обрати опцію «Договір на добровільну участь»,
- заповнити форму,
- підписати договір про добровільну сплату страхових внесків за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП),
- сплачувати добровільний внесок протягом періоду, який визначає для себе людина.