Планова документальна перевірка: як призначають та що вважають належним повідомленням

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Якщо платник фізично не отримав документ, але його належним чином направили відповідно до вказаної адреси — вважається, що вимога закону виконана

Планова документальна перевірка: як призначають та що вважають належним повідомленням

Проведення документальної планової перевірки — це один із ключових інструментів податкового контролю, що дозволяє контролюючим органам перевіряти дотримання платниками податків законодавства щодо сплати податків, зборів, а також інших зобов’язань, визначених Податковим кодексом України (ПК).

Що таке документальна перевірка

Документальна перевірка — це перевірка, що проводять на основі податкових декларацій, бухгалтерських документів, податкових регістрів та іншої звітності. Її мета — встановити:

  • чи своєчасно нарахували та сплатили податки і збори;
  • чи достовірно ведеться облік;
  • чи дотримуються інші вимоги податкового, валютного законодавства та норм щодо оформлення трудових відносин (пп. 75.1.2 ПК).

Порядок призначення планової перевірки

Рішення про проведення документальної планової перевірки оформлюють наказом керівника (або уповноваженої особи) контролюючого органу. Але саме по собі прийняття такого наказу ще не дає підстав для початку перевірки — закон встановлює обов’язкову процедуру інформування платника податків (п. 77.4 ПК).

Тому, контролюючий орган має не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати початку перевірки, вручити або надіслати платнику копію наказу та письмове повідомлення про дату початку перевірки.

Документи вважаються належним чином врученими, якщо їх:

  • надіслали рекомендованим листом із повідомленням про вручення на податкову адресу платника;
  • або особисто вручили йому чи його представнику (п. 42.2 ПК).

Таким чином, навіть якщо платник фізично не отримав документ, але його належним чином направили відповідно до вказаної адреси — вважають, що вимогу закону виконали.

Більше того, у випадку неможливості вручення (наприклад, через відсутність представників, відмову прийняти документи або незнаходження платника за адресою), документ вважають врученим у день, коли поштове відділення зробило відповідну відмітку в повідомленні про вручення з поясненням причин невручення (абз. 2 п. 42.5 ПК).

За інформацією ДПС у Київській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила поведінки платників податків під час виїзної перевірки

Будь-яка перевірка — стрес для працівників підприємства. Важливо морально до неї підготуватися, знати свої права та, якщо можливо, убезпечитися від проблем, які можуть виникнути після перевірки
2900

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
20506

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді